Σας τα 'παν άλλοι;

Zazula

Administrator
Staff member
Χάρης & Πάνος Κατσιμίχας, Η αγέλαστη πολιτεία και οι καλικάντζαροι:
 
Last edited:

daeman

Administrator
Staff member
...
Blue Xmas (To Whom It May Concern) - Bob Dorough with the Miles Davis Sextet

Bob Dorough (vocals), Miles Davis (trumpet), Frank Rehak (trombone), Wayne Shorter (tenor sax), Paul Chambers (bass),
Jimmy Cobb (drums), Willie Bobo (bongos), Gil Evans (arrangement)


It's a time when the greedy give a dime to the needy...
 
Δεν κάνω πλάκα, κάθε Χριστούγενα ο σύζυγος βάζει κι ακούμε τα χριστουγενιάτικα τραγούδια αλά Bob Rivers :)

 

Zazula

Administrator
Staff member
Ένας μόνο τρόπος μένει να ευχηθεί ο Τσακ Νόρις, έπειτα απ' το epic split τού Ζαν Κλοντ:
 

nickel

Administrator
Staff member
Τα κάλαντα του Νικόλα Άσιμου είναι από την ταινία Άλλος για τον ... Κορυδαλλό: «Τα Βαποράκια», του Παύλου Τάσιου, από το 1983. Μπορείτε να τη δείτε ολόκληρη εδώ, μια και δεν ξέρω αν προβάλλεται από την τηλεόραση.
 

nickel

Administrator
Staff member
Μια ωραία εκτέλεση (και παμπάλαια πια, από το 1984) τού Silent Night, από τους Mannheim Steamroller, που έχουν και πολλές ροκίστικες εκτελέσεις χριστουγεννιάτικων, στην περίπτωση που δεν αντέχετε άλλο Σινάτρα και Νατ Κινγκ Κόουλ. Να τα περάσετε ζεστά τα Χριστούγεννα.


 

Elsa

¥
Δεν είναι αυτό που φαίνεται αρχικά, κι αξίζει το χρόνο σας, νομίζω.
Χρόνια πολλά! :-)
(Φτιαγμένο από την ομάδα "Υπόγειο συνεργείο", αλλά δεν ξέρω περισσότερα στοιχεία)

 

daeman

Administrator
Staff member
...
Καλήν ημέραν, άρχοντες,
κι αν είναι ορισμός σας
με μουσική «Χρόνια καλά!»
να ειπώ στ' αρχοντικό σας...

Noël Aux Balkans - René Aubry


Φωτογραφία: 'Gypsied', Bill Gekas. Ο Μπιλ Γκέκας από τη Μελβούρνη φωτογραφίζει την κόρη του την Αθηνά.
 

nickel

Administrator
Staff member
:)

Πάρα πολύ καλό, Έλσα! Ένα μόνο έχω να προσθέσω:

Είναι πολλά τα λεφτά, καλαντάρη!
 
Καλά Χριστούγεννα σε όλους, με αγάπη και υγεία, διπλές ευχές στους Χρίστους (και τους Χρήστους), τις Χριστίνες και τους Μανολιούς και τις Εμμανουέλες!
 
Top