Λεξιπλασία: menelaizzare


Α ναι, λένε πως ήταν και κοκκινοτρίχης· αυτό γιατί να παραλειφθεί; Μισές δουλειές θα κάνουμε;
:rolleyes:
Και να μην παραλειφθεί ούτε το προφανές κοινό στοιχείο με τη ρούσα παπαδιά, άλλωστε. ...την τύχη του κοκκινότριχου και προς τη ρούσα παπαδιά κατά τον χρωματισμόν της κόμης ομοιάζοντος ελαφοκέρατου Μενελάου φον ουντ τσου Σπάρτης... Καλά πάμε.
 

daeman

Administrator
Staff member
Διαφωνώ όμως με το τυπικόν της γραφής, φίλτατε Θέμη. Ή με ενωτικά ανάμεσα ή κολλητά (α ο Θέμης συνέζευξεν, έτερος τις μη χωριζέτω). Εγώ προτιμώ τη δεύτερη λύση που έχει και παράπλευρο όφελος: να πάψουν να μας μπαίνουν στη μύτη οι Γερμανοί με τις τεσσαρακονταποδαροειδείς συνθέσεις τους. Για πες άλλα σουσούμια του Μενέλαου να τη γεμίσουμε λίγο τη λέξη; Πολύ ισχνή μου φαίνεται, ακόμα.
 
Για τη γραφή του φονουντσού δεν θα τα χαλάσουμε. Αλλά έχεις δίκιο, κι εμένα ισχνή μου φαίνεται. Μπορεί να κατηγορηθούμε για απόκρυψη πληροφοριών.
 
Χαχαχα, να 'στε καλά όλοι, τουλάχιστον γέλασα πολύ και ξεπέρασα τον εκνευρισμό μου!
Ντόκτορ, άλλη φορά θα ακούω πιστά τις συμβουλές σου, και μετά θα βάζω εσένα να κάνεις τα παζάρια!
 
Top