Θερινό to-know-us-better!

Βρε παιδιά, πώς βάζω τη φατσούλα στο τέλος της πρότασής μου; Κάθε φορά που επιλέγω μία, εμφανίζεται πάνω-πάνω στο μήνυμα!
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Βρε παιδιά, πώς βάζω τη φατσούλα στο τέλος της πρότασής μου; Κάθε φορά που επιλέγω μία, εμφανίζεται πάνω-πάνω στο μήνυμα!

Γιατί την επιλέγεις από λάθος θέση. Είναι δίπλα στα φοντ και τα λοιπά, στην μπάρα που βρίσκεται ΠΑΝΩ από το μήνυμα που γράφεις, όχι από κάτω.
 

La usurpadora

New member
Α, ναι, υπάρχω κι εγώ, ή μάλλον, δεν υπάρχω γιατί δουλεύω.

Εντάξει, δεν είναι δυνατό να γίνει πρώτη συνάντηση και να λείπω, απλώς θα σας κρατήσω λίγο σε αγωνία μέχρι να εμφανιστώ.
(άσε που πρέπει να βρω και πώς να πάρω μέτρα προστασίας. Υπενθυμίζω: δεν είμαι πινιάτα στην πραγματική μου ζωή, οπότε αφήστε τα μαδέρια -είναι και πρόχειρα στα εξάρχεια, μάνα μου- σπίτια σας.)
 

nickel

Administrator
Staff member
Βρε παιδιά, πώς βάζω τη φατσούλα στο τέλος της πρότασής μου; Κάθε φορά που επιλέγω μία, εμφανίζεται πάνω-πάνω στο μήνυμα!
Είσαι απόλαυση! Είστε απόλαυση! Μου φτιάξατε τη μέρα. (Προσπαθώ βέβαια να φανταστώ και τη βαβούρα από το τσίρκο Μερντάνο, όταν σ' ένα νήμα μόνο γίνεται τόσο κακό.)

Παρ, μη διαλέγεις εικονίδιο από τα κάτω, αλλά από πάνω, εκεί δίπλα στο Α.
 

crystal

Moderator
Καλημέρααα!
Η Χαλκιδική πέφτει πιο κοντά (κι έχει και ζέστη), οπότε η κάθοδος αναβάλλεται για λίγες εβδομάδες... Να περάσετε όμορφα! Κι αν καταφέρετε να ταΐσετε τον Ζεφ σουβλάκι, τραβήξτε μια πόζα για το φιλοθεάμον κοινό! :-Ρ
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρααα!
Η Χαλκιδική πέφτει πιο κοντά (κι έχει και ζέστη), οπότε η κάθοδος αναβάλλεται για λίγες εβδομάδες...
Τσάμπα πήγε τόση κράμπα. Να ξεσταυρώσω τα δάχτυλά μου τώρα. :(
 
Αν χωράει 25 άτομα, φυσικά θα την πιάσουμε ολόκληρη. Αν χωράει λιγότερους, πρέπει να πούμε κι άλλες προτάσεις. Τι λένε αυτοί που την έχουν επισκεφτεί;

Αυλή: κάπως χωμένη, στο βάθος του μαγαζιού - μην περιμένετε πολλή δροσιά.

Φαΐ: Τη μία και μοναδική φορά που έχω πάει, μέτριο.

Seating capacity: Αν μαζευτούμε πολλοί, υπάρχει και ο Εξωστρεφής, στο λόφο του Στρέφη, το Αθήρι (Πειραιώς & Ιερά Οδός, με κήπο) και το... Αθηνόραμα.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Όσον αφορά τη δροσιά, ευτυχώς που αυτές τις μέρες κάνει αρκετή δροσιά και δεν θα έχουμε αυτό το πρόβλημα, νομίζω.
 
Φαΐ: Τη μία και μοναδική φορά που έχω πάει, μέτριο.
Οι απόψεις διίστανται. :)
Και είναι φυσικό, γιατί εκ των πραγμάτων φάγαμε διαφορετικά πράγματα.
 

nickel

Administrator
Staff member
Δεν το γνωρίζω το μέρος, αλλά:

  • Είναι κεντρικό (και κοντά σε άλλες λύσεις για μετά το φαγητό).
  • Υπάρχουν τουλάχιστον δύο άνθρωποι που εκφράστηκαν πολύ θετικά.
  • Αν δεν αλλάξει πολύ ο καιρός, το ότι είναι κλειστή κάπως η αυλή είναι πλεονέκτημα (εδώ πάνω τουλάχιστον κρυώνω τα βράδια).
  • Ελπίζω να μας βάλουν εκεί που θα τους πούμε και αλίμονο αν δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν 25 άτομα. Ας διώχνουν τους επόμενους.

(Ναι, όπως καταλάβατε, δεν θέλω να αφήσω ανοιχτό το ενδεχόμενο να συζητήσουμε εναλλακτικές λύσεις γιατί θα ζαλίσουμε τη διοργανώτρια. Που το μαστίγιο το 'χει για τα μάτια.)
 

curry

New member
[*]Αν δεν αλλάξει πολύ ο καιρός, το ότι είναι κλειστή κάπως η αυλή είναι πλεονέκτημα (εδώ πάνω τουλάχιστον κρυώνω τα βράδια).

Ο καιρός δεν προβλέπεται να αλλάξει - τουλάχιστον σύντομα. Αλλά όσο να 'ναι, άλλο ΒΠ κι άλλο Εξάρχεια - δηλαδή να κρυώσεις αποκλείεται. Μην σου πω ότι θα ιδρώσεις κιόλας λόγω κρασοκατάνυξης!
 
Ξέρουμε αν το μαγαζί είναι dog-friendly; Θέλω να φέρω και τη Λάικα.
 
Αν μαζευτούμε πολλοί, υπάρχει και ο Εξωστρεφής, στο λόφο του Στρέφη

1. Λέω να περάσω, αλλά δυστυχώς ή θα έρθω νωρίς ή πολύ αργά

2. Λατρεύω τον Εξωστρεφή και τις ποικιλίες του...

edit: το "δυστυχώς" γιατί το έβαλα -υποσυνείδητα; θα χάσω καμιά προβολή δοκιμαντέρ;
 
Last edited:

nickel

Administrator
Staff member
Λατρεύω τον Εξωστρεφή και τις ποικιλίες του...
Να θυμηθούμε να επανέλθουμε στο νήμα όταν θα οργανώνουμε την επόμενη έξοδο. Έχουν πέσει πολλές καλές εναλλακτικές ιδέες που δεν πρέπει να πάνε χαμένες.

Βάλτε κι ένα ±Inertia.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Έχουμε μαζευτεί τόσοι πολλοί που μάλλον θα κάνουμε πάρτι στα όρθια με το ποτό στο χέρι και τους μεζέδες στο τραπέζι. Λέω να φτιάξω nametags με usernames (και ονόματα), αν το κρίνετε χρήσιμο.
 

nickel

Administrator
Staff member
Λέω να φτιάξω nametags με usernames (και ονόματα), αν το κρίνετε χρήσιμο.
Ναι, κυρία... Πώς σας λένε εσάς, είπαμε;

(Χαίρομαι που φροντίζεις τους αλτσχαϊμερικούς του φόρουμ.)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Τον εαυτό μου φροντίζω, αγαπητέ μου, που ρετάρει επικινδύνως τελευταία.
 
Top