Θερινή σύναξη των Λεξιλόγων 2014-II: Τετάρτη 3/9/2014 στην Κηφισιά

nickel

Administrator
Staff member
Μετά από επιτόπια έρευνα λεξιλογιακού κλιμακίου, προτείνουμε στις 3 του Σεπτέμβρη, όσοι δεν θα κατέβουμε να γιορτάσουμε την 40ή ιδρυτική επέτειο του ΠΑΣΟΚ, να μαζευτούμε για τα εξής:

8 - 10 μ.μ. : Φαγητό στο Κουτούκι (κόκορα, κότσι κ.ά. ενδιαφέροντα μαγειρευτά και της ώρας)
10 μ.μ. - 3 π.μ. : Ποτό στο Yellow (με μουσική σε έξυπνη ένταση, που επιτρέπει τη συζήτηση)

Διευθύνσεις:
Κουτούκι, Λ. Κηφισίας 308, Κηφισιά
Yellow, Χαρ. Τρικούπη & Κρήτης 27, Κηφισιά


Θα είμαστε ευέλικτοι ως προς την ώρα μετακόμισης.
 

SBE

¥
Σ'αυτό θα έρθω (εμ τι, με πατατάκια ξεροσφύρι θέλατε να με πείσετε; ).
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Ε όχι και ξεροσφύρι τα πατατάκια. Ξεροσφύρι ήταν οι μπίρες με τα πατατάκια, κοψίδιλεςς. Σος-λάκινγκ σοσιαλάιζινγκ και καϊπιρίνιες μονοπύρηνες.

Εκείνο ήταν ξερομπίρι με τα πατατάκια, αλλά είχε πολύ και καλό μπίρι μπίρι. Και ουισκόμπιρες, όχι για μπόμπιρες.

:whistle:
 
Κρίμα, φεύγω την ίδια μέρα τα ξημερώματα. Την άλλη φορά.
 

nickel

Administrator
Staff member
Bump. Καλημέρα. Να αρχίσουμε να μαζευόμαστε. Και τα δύο μαγαζιά έχουν τεράστιους εσωτερικούς ή καλυπτόμενους χώρους, άρα είναι παντός καιρού.
 

nickel

Administrator
Staff member
Να ξέρετε ότι χάνετε ένα κότσι αριστούργημα... :)
 
πήγα πρόσφατα στο Κουτούκι και δεν τρελάθηκα :-(
κάποτε, προ 10ετίας, ήταν κορυφαίο!
 

nickel

Administrator
Staff member
Εγώ περνούσα από μπροστά επί μια εικοσαετία αλλά δεν σταματούσα. Πήγα την περασμένη εβδομάδα και μου άρεσε, αλλά έκανα δειγματοληψία σε δύο μόνο πιάτα, οπότε σκέφτηκα να διευρύνουμε τον κύκλο, να μάθουμε κι άλλα. :-)
 
Εγώ διορθώνω πτυχιακές σαν τρελός και ετοιμάζομαι για το εξάμηνο που αρχίζει... Μπορεί ένα ποτό στο Yellow να το πιω όμως.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Σαν να μου φαίνεται ότι για να πετύχει μια θερινή σύναξή μας πρέπει να γίνει εκτός θέρους. :laugh:
 
Εγώ το 'χω γράψει ήδη αλλού, αλλά τώρα κι εδώ, ότι δεν θα μπορέσω.
 

nickel

Administrator
Staff member
Σαν να μου φαίνεται ότι για να πετύχει μια θερινή σύναξή μας πρέπει να γίνει εκτός θέρους. :laugh:

Όχι πως έχεις παράπονο με την προηγούμενη. Απλώς είσαι μαξιμαλιστής.


+1 στο Κουτούκι (εκτός από μένα)
 
Εγώ θα έρθω με το λεξικό μου. :)

Μας βλέπω μάλλον για ποτάκι, όχι τίποτε άλλο αλλά απ' ό,τι φαίνεται ο πολύς ο κόσμος εκεί θα μαζευτεί.
 

nickel

Administrator
Staff member
Απόψε τις αποφάσεις για το πού θα είναι έξυπνο να καθίσουμε θα πρέπει να τις πάρουμε την τελευταία στιγμή. Φροντίστε να φέρετε ζιλεδάκια (φιλοδοξώ να καθίσουμε έξω). Αν φέρετε ομπρέλα, ελπίζω να είναι αχρείαστη. Φέρτε την καλή σας διάθεση· θα είναι απαραίτητη.

Θα τα πούμε σύντομα
 

SBE

¥
H πρόγνωση του καιρού λέει απόψε ελάχιστη 20 βαθμούς (στις τρεις το πρωί). Τι ζιλεδάκια μας λες;
 
Top