Εσιόδοξα μυνήματα

bernardina

Moderator
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Ε, ας το κλείσουμε με ένα αφιερωμένο, μια που η ιστορία είχε λίγη σάλτσα παραπάνω, απ' αυτές που νοστιμίζουν τη ζωή,
και την κοπέλα τη λέγανε Κανέλα:

...
Baharat, Tarçın Ve Buse (Μπαχάρι, κανέλα και φιλί / Allspice, Cinnamon and a Kiss) - Ευανθία Ρεμπούτσικα

 

nickel

Administrator
Staff member
Κι αυτό το βρήκα στο ταχυδρομείο μου:

Θες γάλα;
της Χριστίνας Ταχιάου
Μου μίλησαν με ενθουσιασμό για τον συνεταιρισμό «ΘΕΣγάλα»: τον γιατρό που άφησε την επιστήμη του για να ασχοληθεί με την οικογενειακή επιχείρηση παραγωγής γάλακτος με υποδειγματικό τρόπο λειτουργίας, άμεσα αποτελέσματα, πίστη και συνέργεια με άλλους κλάδους - τα θεώρησα υπερβολικά....

http://www.bostanistas.gr/?i=bostanistas.el.themata&id=1291


Και μια παρατήρηση τεχνικής φύσης: Και τα δικά μας τα γράμματα εδώ δεν είναι 100% μαύρο. Αλλά τι μόδα είναι αυτή το προεπιλεγμένο γράμμα ενός ιστότοπου να είναι ένα εντελώς ξεπλυμένο γκρι σαν να ξεθώριασε από είκοσι πλυσίματα και σαράντα μέρες στον ήλιο;
 

Zazula

Administrator
Staff member
Και συνεχίζουμε (την βλέπω να γίνεται αλοιφή η Μπέρνη :p):
 

Zazula

Administrator
Staff member
Ειδικά στο #170, πάντως, δεν είναι «saving ONE animal» επειδή αλλάζει καίρια το πώς αντιμετωπίζεται το συγκεκριμένο σύνδρομο. :)
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Μέχρι πριν από λίγο, όμως, αγνοούσα τι έγραφε πάνω του το μπάντζο του Πιτ Σίγκερ.

Ομολογώ ότι τώρα διχάζομαι. :)

Δικαιολογείσαι, γιατί ήταν πριν γραφτείς στη Λέξι :):

...

This machine surrounds hate and forces it to surrender.


Το είχα μια περίοδο δεύτερη γραμμή στην υπογραφή μου, μέχρι που προτίμησα το τετράστιχο στη μνήμη του Μπράιαν Τζόουνς, από το Through The Past, Darkly.

Με την ευκαιρία, για τους παλιούς και τους νέους, από το ίδιο ποστ:

One of the most important things which Woody taught me and a lot of others is that you could make a combination between the best of the old and the new; it didn't have to be either one or the other, you can mix them up.
 
Top