Επειδή ορισμένοι πηγαίνουν με χίλια...

Βρε καλώς το Θέμη! Τι θα γίνει εκείνος ο Καζαμίας που έχουμε παραγγείλει, ε;
Ειδικά εσένα, Παλάβρα, θα σου εκμυστηρευτώ κάποτε πόσο κεντρικό ρόλο θα είχες στον καζαμία του 2012 - αν είχε υπάρξει καζαμίας του 2012. Δεν είμαι αχάριστος, δεν ξεχνάω ότι είσαι η μόνη που είχε μπει στον κόπο να με δωροδοκήσει.
Από χιλίαρχος χιλιάρχισσα, λοχίας λοχία; :D
Μας κατέστρεψε ο Σαραντάκος με τα βυζάκια της ταμίας...
 

daeman

Administrator
Staff member
...



[...] Ave, Dharvatius, Lexilogi te salutant! :D

Άντε, τι κάθεσαι; Χίλιασέ τα κι εσύ, να βάζεις δέκαρχους, εκατόνταρχους κι οπλίτες να τρέχουν. Αναλαμβάνω την εικονογράφηση, Harvatius.


 

Attachments

  • Harvatius_1000.png
    Harvatius_1000.png
    23.7 KB · Views: 188

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Τι έγινε, βρε παιδιά; Ούτε μια μέρα άδεια δεν μπορούμε να πάρουμε; Χαρβάτισε ο χιλίαρχος; Εύγε, εύγε. Άντε, στο διχίλιαρο εγώ.
 
Καλωσόρισες στη λέσχη, χιλιοχαρβάτιστε. Ο Άρης θα μπορεί να είναι περήφανος για τον πατέρα του!
Αυτή ήταν μεταγραφή! Τον αποκτάς τζάμπα, παίρνει αμέσως φανέλα βασικού στο σπίτι του και τα ματώνει τα δίχτυα. Ακούς, Αλαφούζε;
 

bernardina

Moderator
Και χίλια μπράβο για την υπογραφή. Μοιάζει με ένα εξαίσιο amuse bouche που σε γεμίζει ευδαιμονία, και ενώ η πρώτη ταμαχιάρικη σκέψη σου είναι θέλω κι άλλο! η επόμενη σε κάνει να συνειδητοποιήσεις πως όλη η ομορφάδα είναι ακριβώς αυτό: μία ζουμερή, πεντανόστιμη μπουκιά· κάθε τι άλλο θα ήταν εκ του περισσού. :)

Κι ενώ έχουμε κάνει ακριβώς την ίδια σκέψη (ειδικά ως προς την εξάπλωση της ανθρώπινης ζωής), εγώ, σαν πεζός άνθρωπος που είμαι, συχνά το παρομοιάζω με την εξάπλωση ενός ανοικονόμητου, ανεξέλεγκτου ιού στο σώμα του ξενιστή του.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ομολογώ ότι μαγείρεψα λίγο τα πράγματα για να δώσω στον Μαρίνο τον χρόνο να μας χαρίσει ένα όμορφο χιλιοστό του ποστ εδώ μέσα --και τα κατάφερε μια χαρά. :)

Τις καλύτερες ευχές μου, λοιπόν,μαζί με τις ευχαριστίες μου για την παρέα του κοντά μας εδώ και σχεδόν τέσσερα χρόνια πια και... εις πολλά περισσότερα νήματα, καταδυτικά ιστολογήματα και όλα τα καλά της πένας και του πληκτρολογίου του!

 
Τόξερα ότι με περίμενες στη γωνία, δόκτωρ! Νάμαστε όλοι καλά.
(Και συγχωρήστε μου τη μανία να ενώνω τις εκθλιμένες λέξεις --μόνο στο ίντερνετ το κάνω).
 
Συγχαρητήρια κι από εμένα! Εύγε, και άντε και στην επόμενη χιλιάδα :-)
 
Cheat! Δεν παίζω. Σβήσε μου κι εμένα 64 δημοσιεύσεις να βάλω εκείνο το σημείωμα που είχα ετοιμάσει για τον αριθμό 3 και δεν το είχα ολοκληρώσει.:p

Μπράβο Μαρίνε! Και εις τα δεκαπλάσια!
 
Μαρίνε, το κλαμπ των ενηλίκων είναι ευτυχές που προστέθηκες κι εσύ. Ανεβαίνουμε επίπεδο.
 

nickel

Administrator
Staff member
Και εις άλλα με υγεία!

one thousand messages χίλια μηνύματα 1000 boodskappe 1 mijë mesazhe 1000 رسائل հազար հաղորդագրություններից iki min mesajlar bi mila mezuak 2000 паведамленняў три хиляди съобщения 3000 missatges 3000 poruke 3000 zprávy 5 tusind beskeder vijfduizend berichten dek mil mesaĝojn 10000 lugemiseks sampung libong mga mensahe kymmenentuhatta viestit dix mille messages ოცი ათასი შეტყობინებები 20 Tausend Nachrichten ven mil mesaj 20000 הודעות 50000 üzenet fimmtíu þúsund skilaboð lima puluh ribu pesan céad míle teachtaireachtaí 100 mila messaggi centum milia perferentes 100,000 ziņas 200,000 pranešimų двесте илјади пораки 200000 messaġġi fem hundretusen meldinger pół miliona wiadomości 500.000 mensagens пет стотина хиљада порука pol milióna správ un millón de mensajes miljoner meddelanden bir milyon mesaj
 

nickel

Administrator
Staff member
Όταν θα πιάσεις τον μεγάλο στόχο, ναι!

Cheat! Δεν παίζω. Σβήσε μου κι εμένα 64 δημοσιεύσεις να βάλω εκείνο το σημείωμα που είχα ετοιμάσει για τον αριθμό 3 και δεν το είχα ολοκληρώσει.:p

Μπορούμε να διαλέξουμε εμείς τι θα σβήσουμε;
 
Top