Γιατί ενοχλούνται τώρα οι χρυσαυγίτες όταν τους λένε νεοναζί;

SBE

¥
Επειδή εγώ είμαι από άλλο ανέκδοτο κι έχω κι αμνησία, αυτά τα κδόα είναι τα ψευδά ζώα;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
...και γιατί το γράφουμε με ωμέγα αφού είναι Κτηνώδης Δύναμη [σιγά τα αίματα], Ογκώδης Άγνοια;
 
...και γιατί το γράφουμε με ωμέγα αφού είναι Κτηνώδης Δύναμη [σιγά τα αίματα], Ογκώδης Άγνοια;

Μάλλον γιατί η άγνοια είναι τόσο ογκώδης, που καταντάει Ωγκώδης! :p :p :p (όσο για την κτηνώδη δύναμη, ε, είναι και λίγο ντουλάπες τα χρυσά μου!!)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Όχι μάλλον, έτσι ακριβώς το έχει εξηγήσει ο εισηγητής του όρου :). Η άγνοια είναι ογκώδης, ακόμη και στα ορθογραφικά.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μάλλον γιατί η άγνοια είναι τόσο ογκώδης, που καταντάει Ωγκώδης! :p :p :p (όσο για την κτηνώδη δύναμη, ε, είναι και λίγο ντουλάπες τα χρυσά μου!!)
Αυτοί οι φουσκωτοί του γυμναστηρίου πάντως, δεν λένε και πολλά πολλά: βαλ'τους να τρέξουν και θα τους βγει η γλώσσα - με τις κρεατίνες δεν κάνεις φυσική κατάσταση.
 

bernardina

Moderator
Οι Χρυσαυγίτες δεν χρειάζονται μόνο προφίλ. Χρειάζονται και ανφάς. Και με νούμερο από κάτω.
Πετυχημένο τιτίβισμα στο Πρόταγκον.
 
Στην αντίπερα όχθη η Χρυσή Αυγή καταγγέλλει το κοινωνικό δίκτυο για λογοκρισία...
Τρελαίνομαι κάθε φορά που κάποιος συμμετέχων σε έναν ιδιωτικό διαδικτυακό χώρο ενοχλείται επειδή ο χώρος αυτός έχει δικούς του κανόνες λειτουργίας και απαιτεί από τους συμμετέχοντες να τους σεβαστούν (οι οποίοι συμμετέχοντες όταν έκαναν εγγραφή στο χώρο αποδέχθηκαν αυτούς τους κανόνες, οι οποίοι τώρα τους ενοχλούν).

Μνήσθητί μου κύριε, και θαυμαστά τα έργα σου.
Μία απ' τα ίδια και για μένα.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Αυτά είναι :) Τρέχω για ξύρισμα, εμ, για κούρεμα, εννοούσα.
 
Με βλέπω να γίνομαι αντιρρησίας συνείδησης στα γεράματα...

Υποχρεωτική στράτευση των γυναικών ζητά η Χ.Α. Πηγή: www.lifo.gr

Αντί να γίνει προαιρετική η θητεία για όλους, αρχίσαμε τις αηδίες.

Εδώ που τα λέμε ή προαιρετική πρέπει να είναι για όλους ή υποχρεωτική. Δεν γίνεται να είναι προαιρετική μόνο για τον ανδρικό πληθυσμό, είναι διάκριση.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Δεν γίνεται να είναι προαιρετική μόνο για τον ανδρικό πληθυσμό, είναι διάκριση.
Αυτό λέω κι εγώ, να γίνει προαιρετική και για τους άντρες, όπως είναι ήδη για τις γυναίκες. :twit:
 

bernardina

Moderator
Εδώ που τα λέμε ή προαιρετική πρέπει να είναι για όλους ή υποχρεωτική. Δεν γίνεται να είναι προαιρετική μόνο για τον ανδρικό πληθυσμό, είναι διάκριση.

Έτσι. Μπες στη λογική της χρυσαυγίτισσας! Κουζουλάθηκες τελείως, ωρέ; :eek::eek:
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Επειδή το βλέπω να πηγαίνει σε συζήτηση για τον υποχρεωτικό ή μη χαρακτήρα της θητείας, άνοιξε αλλού νήμα αν θέλεις να απαντήσεις στη Μπέρνη, ωρέ κοπέλι.
 

bernardina

Moderator
Επειδή το βλέπω να πηγαίνει σε συζήτηση για τον υποχρεωτικό ή μη χαρακτήρα της θητείας, άνοιξε αλλού νήμα αν θέλεις να απαντήσεις στη Μπέρνη, ωρέ κοπέλι.
Μπα, από μεριάς μου δεν πρόκειται να προχωρήσει μια τέτοια συζήτηση. Είμαι ιδεολογικά κατά των στρατών, καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή δεν γίνεται να καταργηθούν, αφήνω το προνόμιο στους αρσενικούς. Τελεία. Αρκετές σκοτούρες έχουμε στο κεφάλι μας εμείς τα θηλυκά. Κι άσε τις Ισραηλίτισσες να κάνουν ό,τι γουστάρουν. ;)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Και «Παραμύθι το Πολυτεχνείο». Εδώ αμφισβητούν τους φούρνους, βέβαια, στο Πολυτεχνείο θα κολλούσαν;

Όχι στο παραμύθι του Πολυτεχνείου. Όχι στους ψεύτικους νεκρούς. Η γενιά του Πολυτεχνείου είναι υπεύθυνη για τη δυστυχία μας. Όλοι οι κλέφτες φυλακή.

Προσέχουμε ότι για να συνδέσει κανείς νοηματικά την πρώτη πρόταση και τη δεύτερη πρόταση με την τελευταία, πρέπει να είναι λοβοτομημένος.
 

bernardina

Moderator
Όχι στο παραμύθι του Πολυτεχνείου. Όχι στους ψεύτικους νεκρούς. Η γενιά του Πολυτεχνείου είναι υπεύθυνη για τη δυστυχία μας. Όλοι οι κλέφτες φυλακή.

Προσέχουμε ότι για να συνδέσει κανείς νοηματικά την πρώτη πρόταση και τη δεύτερη πρόταση με την τελευταία, πρέπει να είναι λοβοτομημένος.
Διαφωνώ κάθετα. Είναι θαυμάσια γκεμπελίστικη δουλειά. Προσεγμένη --απλή, πιασιάρικη, χωρίς γκρίζες ζώνες. Μασημένη τροφή για τις μάζες, ικανοποιεί απολύτως το "λαϊκό αίσθημα": Δημοκρατία=ασυδοσία και κλοπή. Άρα;... Ε, ναι! Όπερ έδει δείξαι.
 
Top