Γιατί ενοχλούνται τώρα οι χρυσαυγίτες όταν τους λένε νεοναζί;

SBE

¥
Ρε παιδιά, αποκλείεται δηλαδή κάποιος να γεννήθηκε το '88 και να διάλεξε το όνομα π.χ. SBE88 γιατί έτσι;
Ή το άλλο συνηθισμένο σε πανεπιστήμια, που σου δίνουν ιντερνετόνομα τα αρχικά σου και αύξοντα αριθμό, κι εγώ είμαι η SBE20, SBE22, SBE45 κλπ;
 
Ρε παιδιά, αποκλείεται δηλαδή κάποιος να γεννήθηκε το '88 και να διάλεξε το όνομα π.χ. SBE88 γιατί έτσι;
Ή το άλλο συνηθισμένο σε πανεπιστήμια, που σου δίνουν ιντερνετόνομα τα αρχικά σου και αύξοντα αριθμό, κι εγώ είμαι η SBE20, SBE22, SBE45 κλπ;

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, ο εν λόγω χρήστης δεν γεννήθηκε το '88. Ούτε το phorum δίνει αυτόματα nicknames.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
...και εν πάση περιπτώσει, αυτό δεν έχει καμία σημασία.
 

bernardina

Moderator
Ρε παιδιά, αποκλείεται δηλαδή κάποιος να γεννήθηκε το '88 και να διάλεξε το όνομα π.χ. SBE88 γιατί έτσι;
Ή το άλλο συνηθισμένο σε πανεπιστήμια, που σου δίνουν ιντερνετόνομα τα αρχικά σου και αύξοντα αριθμό, κι εγώ είμαι η SBE20, SBE22, SBE45 κλπ;

Ναι, ματάκια μου. Για παράδειγμα, αυτό εδώ είναι ένα αθώο εικοσπεντάχρονο πλασματάκι, γεννημένο στις δεκατέσσερις κάποιου μήνα του 88, μέλος της μικτής χορωδίας Αγίου Ευθυμίου και φοιτήτρια Οικιακής Οικονομίας, που στην πραγματικότητα ονομάζεται Φωτούλα.
 

SBE

¥
Το ξέρω ότι το όνομα από μόνο του δεν αρκεί, αλλά πες ότι λέγεσαι Χάρης Χαιρόπουλος κι είσαι ο 88ος με αυτά τα αρχικά και σου δίνει το πανεπιστήμιο το hh88. Τι θα πρέπει να κάνεις, να κρυφτείς απο προσώπου γης;
 

nickel

Administrator
Staff member
SBE, προφανώς σε κάθε περίπτωση χρησιμοποιούμε και την κρίση μας (όχι αυτή που ταλανίζει την υφήλιο· την άλλη, την καλή). Αλλά και ο ναζιστής που θα μπει σε ένα φόρουμ με το 88 παρέα δεν είναι ναζιστής μέχρι να αρχίσει το κήρυγμα.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Το ξέρω ότι το όνομα από μόνο του δεν αρκεί, αλλά πες ότι λέγεσαι Χάρης Χαιρόπουλος κι είσαι ο 88ος με αυτά τα αρχικά και σου δίνει το πανεπιστήμιο το hh88. Τι θα πρέπει να κάνεις, να κρυφτείς απο προσώπου γης;
Δηλαδή, δεν μπορείς να πας στο πανεπιστήμιο και να τους εξηγήσεις για ποιον λόγο δεν θέλεις αυτό το νικ; Θα μας τρελάνεις;
 
Κι αν είσαι κλειδαράς και ζητήσεις νούμερο εύκολο στην απομνημόνευση και σου δώσουν το 666.66.66 εσύ θα φταις αν δεν έχεις διαβάσει την αποκάλυψη αλλά ούτε και τις εφημερίδες των τελευταίων 50 ετών; :laugh:Πάντως το 88 δεν το ήξερα ούτε κι εγώ, θα μπορούσα να την πατήσω τυχαία, μια που ως γνωστόν γεννήθηκα το 88. :whistle:
 
Κι αν είσαι κλειδαράς και ζητήσεις νούμερο εύκολο στην απομνημόνευση και σου δώσουν το 666.66.66 εσύ θα φταις αν δεν έχεις διαβάσει την αποκάλυψη αλλά ούτε και τις εφημερίδες των τελευταίων 50 ετών; :laugh:Πάντως το 88 δεν το ήξερα ούτε κι εγώ, θα μπορούσα να την πατήσω τυχαία, μια που ως γνωστόν γεννήθηκα το 88. :whistle:

Κι εσείς υπεραιωνόβια;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μα το θέμα δεν είναι μην την πατήσεις - είναι ότι αν το φόρουμ σου πει να το αλλάξεις για να συνεχίσεις να είσαι μέλος, να μην αρχίσεις τα ναι μεν αλλά.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Δεν μπορούσα να μην το ποστάρω:

http://www.lifo.gr/team/readersdigest/33061

Ούτε κι εγώ: :twit: :twit:
Χρυσαυγίτικα trolls: Ένας Οδηγός Χρήσης, του Νίκου Ζαχαριάδη, από την Athens Voice:

  • [...]
  • Όμως υπάρχει κάτι σε αυτά τα χρυσαυγίτικα σχόλια, που αποτελεί ιερό κανόνα. Πρόκειται για την τεχνική της μπάλας στην εξέδρα: Για παράδειγμα, αν το κείμενο αυτό τελείωνε εδώ, ο πρώτος χρυσαυγίτης θα σχολιάσει, κάτι τέτοιο: «Όσο για τους αγράμματους χιμπατζήδες που αναφέρετε, να χαίρεστε τους γραμματισμένους «δημοκρατικούς» χιμπατζήδες που κατάκλεψαν κτλ…»
  • [...]
  • Με άλλα λόγια, είναι σα να βυθίζεται ένα καράβι λόγω κακών χειρισμών του πληρώματος και οι χρυσαυγίτες να ισχυρίζονται ότι το να σπουδάζεις καπετάνιος είναι προδοτικό και δοσιλογικό γιατί κάνει τα πλοία να ναυαγούν! Και στη συνέχεια να προτείνουν αντί για τιμόνι να οδηγούνται τα πλοία με ναζιστικούς χαιρετισμούς. Α, και εν τω μεταξύ, για να σε προσέξουν όλοι, να πλακώνεις και στο ξύλο τους επιβάτες της Γ’ θέσης (και μερικές γυναίκες γιατί είναι πιο εύκολο). Ναι, αυτή ακριβώς είναι η αναλογία.
  • Και κάπου εδώ τελειώνει το post αυτό και έρχεται η ώρα του σχολίου. Οπότε, για να μην ενοχλείς αυτόν που σε καθοδηγεί, μικρονοϊκέ χρυσαυγίτη σχολιαστή, σε βοηθάω εγώ. Αυτό που θες να γράψεις είναι το εξής: «Τουλάχιστον αυτοί που θέλουν να οδηγούν το πλοίο με ναζιστικούς χαιρετισμούς, δεν είναι λαμόγια και δοσίλογοι, όπως τα «δημοκρατικά» πληρώματα που μας κατέκλεψαν και μας βύθισαν…»



Και: Διεγράφη η Χρυσή Αυγή από το Facebook Πηγή: www.lifo.gr
 
Πω πω, από το πολύ πέταγμα της μπάλας στην εξέδρα, τη χάσαμε την μπάλα, ωρέ συναδέλφια!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Το μόνο που μπορείς να πεις είναι ότι δεν μας ξεφεύγει τίποτα :)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member

Στην αντίπερα όχθη η Χρυσή Αυγή καταγγέλλει το κοινωνικό δίκτυο για λογοκρισία μέσω επίσημης ανακοίνωσής της, η οποία κάνει λόγο για «λυσσαλέα επίθεση εναντίον εθνικιστών χρηστών». Μάλιστα, βουλευτές της προσέφυγαν στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για να στραφούν κατά της εταιρείας. Πηγή: www.lifo.gr

Αύγουστος Κορτώ στο Facebook:
Το να κωλοχτυπιούνται τα σαπρόφυτα του νεοναζισμού για τον αποκλεισμό τους απ' τον ιστότοπο που δημιούργησε ένας Εβραίος εξ Αμερικής, το λες και θεϊκή ειρωνεία.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Προσέφυγαν στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για να τους προστατέψει επειδή παραβιάζουν τους όρους χρήσης του Facebook. Μνήσθητί μου κύριε, και θαυμαστά τα έργα σου.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Αν εκεί στην ΥΠ.Ο.Α.Δ.Η.Ε. έχουν λίγο χιούμορ θα πρέπει να τους περιμένουν μ' ένα ταψί παστίτσιο. :)
 

bernardina

Moderator
ΚΔΟΑ ζεις, εσύ τους οδηγείς.
jitcrunch.jpg
 
Top