Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Το χειρότερο (λέει) πέναλτι του κόσμου (μέχρι τώρα, τουλάχιστον)!

 

daeman

Administrator
Staff member
...
Από το σημερινό χτεσινό γκουγκλοσκαρίφημα, για την 75η επέτειο από τη γέννηση του Τζιμ Χένσον, του δημιουργού του Μάπετ Σόου και άλλων διασκεδαστικών. Πέθανε νωρίς, πρόλαβε όμως να μας χαρίσει πολλές στιγμές χαράς.

Happy Birthday - Animal and Swedish Chef



Danny Boy - The Leprechaun Brothers (Animal, Swedish Chef & Beaker)



Sax and Violence - Zoot & Mahna Mahna



Statler & Waldorf



Ωδή στη Χαρά - Beaker



Muppet Show Theme Song - OK Go & the Muppets

 

nickel

Administrator
Staff member


Αυτό εδώ το ετοίμαζα για το μουσικό νήμα, αλλά ας κάνει παρέα στα δικά σου. Είναι από την επιμνημόσυνη τελετή που έγινε στις 20 Μαΐου 1990, πέντε ημέρες μετά το θάνατο του Τζιμ Χένσον. Οι συνάδελφοί του μαριονετίστες τραγουδούν τραγούδια των Μάπετς που αγαπούσε ο Χένσον. Η αποθέωση τού «γέλα, παλιάτσο».

 

SBE

¥
Αυτόν εδώ τον κύριο που λύνει το πρόβλημα του παρκαρίσματος τον ανακάλυψα χάρη στο igNobel Ειρήνης που του απονεμήθηκε
 

daeman

Administrator
Staff member
Μ' αρέσει στο τέλος που γράφει: Further questions?
Sure, her digits and make it snappy! :twit:
 

SBE

¥
Στο 8:30 περίπου του ακόλουθου βιντεακιού διαπιστώνουμε την πολιτισμική και γλωσσική συνέχεια των Ελλήνων από τον καιρό του ΑΗΠ Μ. Αλέξανδρου.


Φανταζομαι το σεναριoγράφο να σκέφτεται, να σκέφτεται, να ρωτάει και το διπλανό του τι να πει ρε συ ο Αλέξανδρος σε κείνη τη φάση;
Και να λέει ο άλλος Ξέρω γω, δε ρωτάμε το Λάκη τον καφετζή; Λάκη, τι λένε στην Ελλάδα όταν τους ενοχλεί κάποιος;
 

SBE

¥
Θέλω κι εγώ...

Πολύ μου άρεσαν τα υαλορολά. Και τα άλλα βεβαίως.
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Αυτό το είδα στο protagon.gr. Είναι η καλή εκδοχή τού παραπάνω: αφού θα το κάνουμε, ας το ευχαριστηθούμε τουλάχιστον. Μπορεί στο τέλος να μας επιβραβεύσει κάποιος με μια ταμπελίτσα που θα γράφει: «Συγχαρητήρια! Μόλις χάσατε το έξτρα λίπος σας!»

Ma Contrexpérience

 

daeman

Administrator
Staff member
[...]
Από τη γαλλική σατιρική εκπομπή Les Guignols de l'info.

Out goes Darwinism, in comes DaRichWinism. :curse:

Και για μη γαλλομαθείς, το ίδιο με ελληνικούς υπότιτλους:

 

Zazula

Administrator
Staff member
Η ταινία Ελλαδιτανικός σπάει ταμεία:

Και το νέο πολυπλατινένιο άλμπουμ:
 

Zazula

Administrator
Staff member
Και η απάντηση της PASOK Music στο αποπάνω cd τής Νουδού Music:
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Από το νήμα της κρίσης, διάβασα στη Γουικιπίντια αυτό: "Since its founding, the discussion group has produced an official journal called Trialogue." και με λίγο ψάξιμο, κλικ στο κλικ, λίνκι στο λίνκι, βρήκα τον Clown Prince of Denmark, τον Unmelancholy Dane Victor Borge κι ένα βιντεάκι για την πληθωριστική γλώσσα:



κι ένα κατάλληλο και για εκείνο το νήμα, για τη φωνητική στίξη:

 
Top