Βιντεάκια για γέλια και για κλάματα

daeman

Administrator
Staff member
Γι' αυτό δεν τις διαβάζω, ούτε τις ακούω.

Επίσης, αυτό το Caminito θέλει μόνο 7 εκατ. ευρώ για να επισκευαστεί (όπως λέει στη Βίκι: The regional government of Andalusia budgeted in 2006 for a restoration plan estimated at € 7 million), ενώ ο δικός μας Γολγοθάς θέλει πολλά δις ή μήπως δισ. δυστυχία μας...
 

nickel

Administrator
Staff member
Ακούσαμε κανέναν σε ελληνικό δελτίο να προσπαθεί να πει το ισλανδικό ηφαίστειο με το όνομά του;

 

SBE

¥
Δεν θα έλεγα ότι προσπάθησαν και στα αγγλόφωνα δελτία που ακούω να το πουν το
 

daeman

Administrator
Staff member
Πειραγμένα τρέιλερ.
Η Μαίρη Πόπινς σε θρίλερ :eek::​
Scary Mary Recut Trailer

και Η Λάμψη σε ρομαντική κομεντί :):​
The Shining Recut
 
Δόκτωρα 7χ, μου έδωσες εξαιρετική πάσα:

Ο γερμανός Επίτροπος Oettinger μιλά για το πόσο χρήσιμη είναι η γνώση της αγγλικής γλώσσας:

(δεν θυμάμαι, μπορεί και να το έχω ξαναποστάρει, συγγνώμη προκαταβολικά αν δεν το θυμάμαι...)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
LOL

Μου θυμίζει τον Πρώσο αξιωματικό στην κλασική κωμωδία Άνθρωποι υπέροχοι και ιπτάμενες σακαράκες, που μάθαινε κολύμπι από το εγχειρίδιο. Για τους μη μετέχοντες της γερμανικής παιδείας :) το αρχικό και τα ενδιάμεσα αποσπάσματα είναι από συνέντευξη που είχε δώσει ο Έτινγκερ ως πρωθυπουργός της Βάδης-Βιρτεμβέργης, όπου εξηγούσε τη σημασία που έχουν τα αγγλικά ως διεθνής γλώσσα εργασίας. Προφανώς πέρασε από ταχύρρυθμη εκπαίδευση δι' αλληλογραφίας....:D
 

daeman

Administrator
Staff member
Δόκτωρα 7χ, μου έδωσες εξαιρετική πάσα:

Ο γερμανός Επίτροπος Oettinger μιλά για το πόσο χρήσιμη είναι η γνώση της αγγλικής γλώσσας:

Από τη μια εξαιρετική πάσα στην άλλη, και μάλιστα στην μπάλα που οι πάσες είναι το παν.
Αν ο επίτροπος μιλάει σπρεχάρει έτσι την αγγλική που συγγενεύει και λίγο με τη γερμανική, ο Τραπατόνι μετά τη θρυλική πια συνέντευξή του, ως προπονητής της Μπάγερν το 1998, πρέπει να θεωρείται γλωσσικά άψογος.
Άσε που καθιέρωσε και το Ich habe fertig. :cool:

 

Elsa

¥
Σε μερικά χρόνια με το καλό, έτσι θα θυμόμαστε και μεις τις μαύρες μέρες της κρίσης:
 

daeman

Administrator
Staff member
Μακάρι!
Από τα πολύ καλά τους. :D:D:D
Βέβαια, μου θύμισε το κλασικό: κόψε κάτι απ' το ψάρι, γιατί δε θ' αφήσω κανέναν ζωντανό...
 
είναι ένα απίστευτο βιντεάκι για τη σημασία του να μιλά κανείς αγγλικά. :) :) :):D:D:D
 
Top