Birthday Party (11/4/2009)

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Απαντήστε της καλέ, της κοπέλας!
Παρέα φέρνουμε;
Μα ναι. Απλώς μάλλον πρέπει να το πεις να το ξέρουν οι administrators, moderators και άλλοι τέτοιοι -ators :D
 

crystal

Moderator
Μόλις έμαθα τα ευχάριστα: θα σκάσω μύτη με guest-έκπληξη. :)
 

nickel

Administrator
Staff member
Παρέα φέρνουμε;
Μόνο αν η παρέα είναι διατεθειμένη να ξενυχτήσει όρθια στο πεζοδρόμιο έξω από το Toy μέχρι της 3 το πρωί (το νωρίτερο). Διότι άλλες προδοσίες δεν θα αντέξουμε.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μόνο αν η παρέα είναι διατεθειμένη να ξενυχτήσει όρθια στο πεζοδρόμιο έξω από το Toy μέχρι της 3 το πρωί (το νωρίτερο). Διότι άλλες προδοσίες δεν θα αντέξουμε.
Τι εστί Toy;
 

nickel

Administrator
Staff member
Τι εστί Toy;
Toy εστί μπαράκι off Lada, όπου, αν ο καιρός είναι καλός, μπορούμε να τη στήσουμε στο δρόμο, χωρίς να μας παίρνει η μουσική τα αφτιά, χωρίς να έχουμε πρόβλημα αριθμητικό, χωρίς να ενοχλούμε γειτόνους (όλο γραφειομάγαζα είναι εκεί). Η πρόσφατη εμπειρία μου ήταν πολύ θετική (ίσως να 'φταιγε και η παρέα). Και όλα αυτά όταν θα μας διώξουν από την ταβέρνα, νωρίς νωρίς στη μία.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Α. Είπα μήπως αλλάξαμε προορισμό και δεν πήρα χαμπάρι.
 
Κάπα, χριστί, αυτό κι αν είναι απόδειξη ότι ο Έλβις ζει!

(Φιλιά, Φωφ μου!)

Ε, του Λαζάρου δεν είναι; Μαζί με αυτόν κι εγώ!

(Φιλιά και σε εσάς, αγάπες!)
 

daeman

Administrator
Staff member
Ευχές

Μια και να ρθώ δεν το μπορώ
να σε πρωτανταμώσω,
μια μαντινάδα σου 'πλεξα
τσ' ευχές μου να σου δώσω.

Χρόνους πολλούς να χαίρεσαι
του λόγου τη λαγνεία,
χιλιόχρονα τα μέλη σου,
μικρή* Λεξιλογία.

Καλή σας διασκέδαση...:)

*σ.τ.ε.: Μικρό είναι το μάτι σου, ρε! :mad:
 
paraplanisi

Όπως πολύ καλά ξέρετε Νίκο και συνδαιτυμόνες, θα ήθελα πολύ να σας δω το Σάββατο. Αλλά επειδή τα Σαββατόβραδα (Saturday night fever) έχω μια επαγγελματική υποχρέωση, δηλαδή βάζω μουσική (dj'ing) σε ένα μαγαζί στο Γκάζι, σας προτείνω μετά την κρασοκατάνυξη ένα πέρασμα από το Gaspar (Δαμοκλέους 10) και σας υπόσχομαι τα... καλύτερα.
Think about it...
 

nickel

Administrator
Staff member
How deeply we are beholden to the happy daring of translators, for the amplitude and variety of our... musical entertainment.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Μια και να ρθώ δεν το μπορώ
να σε πρωτανταμώσω,
μια μαντινάδα σου 'πλεξα
τσ' ευχές μου να σου δώσω.

Χρόνους πολλούς να χαίρεσαι
του λόγου τη λαγνεία,
χιλιόχρονα τα μέλη σου,
μικρή* Λεξιλογία.

Καλή σας διασκέδαση...:)

*σ.τ.ε.: Μικρό είναι το μάτι σου, ρε! :mad:

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις έμμετρες ευχές σου, σύντεκνε, και επιμένουμε να δώσεις έναν πήδο, ετσαδά μικράκι... και να έρθεις στην Αθήνα το Σάββατο.
 
Μια χαρά μου φαίνεται το Gaspar για after, παίρνουμε το μετρό από Σύνταγμα και φτάσαμε. Ειδικά όταν η αντιπρόταση είναι να φάω την υγρασία έξω από το Toy, Gaspar δαγκωτό!
 
Top