Το ευχετήριο γαϊτάνι

Zazula

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά κι από μένα! (χθες τον πήρε το μάτι μου κάπου στα φόρουμ :D)
 

nickel

Administrator
Staff member
Μα δεν πρέπει να γιόρταζαν κάποιες Μαρίες χτες; Ε, χρόνια τους πολλά.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Χρόνια πολλά, αγαπημένη συμμοδερατόρισσα!
Χρόνια πολλά σε όλες τις Κατερίνες!


 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Και από εμένα χρόνια πολλά σε όλες (και όλους--γιορτάζουν κι οι Μερκούρηδες σήμερα :))

 

daeman

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά στην υπερμοδερατόρισσά μας, Kapa18!
μ' ένα πολύ παλιό τραγούδι (γνωστό από τον Αστερίξ στην Κορσική :)), το Catarinetta Bella (Tschi, Tschi) από τον Tino Rossi:
κι ένα χαρούμενο, γιορταστικό Katarina από τους Κροάτες Gustafi:
 

daeman

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά στην Katerina_Α, με εγκάρδιες* ευχές για αίσια κατάληξη στην προσπάθειά της!

Με τους Σέρβους Екатарина Велика (Ekatarina Velika: Αικατερίνη η Μεγάλη, μέρα που είναι σήμερα) σ' ένα από τα πιο γνωστά τους κομμάτια, από τον πρώτο τους δίσκο Katarina II:
Radostan Dan** - Ekatarina Velika​
*από καρντιά κρόνιου, αμετανόητου καπνιστή, βέβαια, αλλά ντεν έκω άλλη...:eek::)
**Χαρούμενη Μέρα, λέει η γκουγκλομετάφραση.
 

nickel

Administrator
Staff member
Απέλυσα το ειδοποιητήρι μου γιατί υποτίθεται ότι θα με ειδοποιούσε μετά τα μεσάνυχτα. Μπα, άλλη μια γιορτή έμελλε να έρθει σαν έκπληξη. Οπότε όλες τις καλές ιδέες για ευχές και ψηφιακά δώρα έχουν προλάβει και τις έχουν πάρει οι πρωινοί. Πρώτος καφές ακόμα και άντε να στύψεις το κεφάλι σου να κατεβάσεις κάτι φρέσκο. Πάω καλύτερα να στύψω καμιά πορτοκαλάδα. Όμορφες, ευτυχισμένες και γερές να είστε!

 
Τελευταίος και καταϊδρωμένος:

Χορείαν τερπνήν ενθέως, φιλόγυνοι, εγείρατε νυν
γεραίροντες την πάναβρον Αικατερίναν, Αύτη γαρ
τας λεξιλόγους οργάς εμετρίασε και τον όφιν επάτησε
φιλοφθεγμόνων την ύβριν μαστίξασα.
 
Μπα, τελευταίος είμαι εγώ, λίγο πριν αλλάξει η μέρα. Χρόνια πολλά στις Κατερίνες!
 

Elsa

¥
Περίμενα να το βάλει ο Daeman αλλά πέρασαν οι 12:00 και ακόμα...Έτσι βάζω την Κατιούσα (Καιτούλα δεν είναι; )
και περιμένω να βρει και να βάλει την ...Ανιούσα!:D
 

daeman

Administrator
Staff member
Άλλη φορά μην περιμένεις, Έλσα. :) Όποιος πρόλαβε, την Κατιούσα είδε. Εξάλλου αυτά είναι ζαζούλειος ειδικότητα. ;-)
Εγώ πνίγομαι στη Βοστόνη με τους Αγίους. Όσο για την Ανιούσα, κάνε υπομονή μέχρι τις 9 Δεκέμβρη...
 
Top