Το ευχετήριο γαϊτάνι

Ευχαριστώ σας φίλοι μου
κι ελάτε στη γιορτή μου
να σας τρατάρω ένα γλυκό
με την υπομονή μου.

Έχω και τούρτα φράουλα
έχω και σοκολάτα
ουίσκι και ξηρό καρπό
λουκάνικο στη θράκα!

 
Last edited by a moderator:
Χρόνια Πολλά σε όλους. Ό,τι καλύτερο εύχομαι και πολλές πολύτιμες λέξεις!
Χρόνια Πολλά και στον azimuthio και σε όσους άλλους γιορτάζουν!
 

nickel

Administrator
Staff member
Μα δεν πρέπει να γιόρταζαν οι Φωτεινές χτες (δηλ. μέχρι πριν από ένα τέταρτο); Αν ναι, ευχές!

Και σήμερα στους Γιάννηδες και τις Ιωάννες.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Αναδρομικά χρόνια πολλά σε Φώτηδες, Φωτεινές (αν και νομίζω η Φωτεινή κανονικά εορτάζει άλλη μέρα), Θεοφάνηδες, Θεοφανίες, Ιορδάνηδες — και σήμερα σε Γιάννηδες και Ιωάννες! :)
 

nickel

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά στους Αντώνηδες και τις Αντωνίες, την Τόνια, τον Θεοδόση, και, προκαταβολικά, στον Θανάση (όχι μόνο αυτόν), τη Νάνσυ και άλλες εορτάζουσες λεξιλογικές δυνάμεις.
 

daeman

Administrator
Staff member
:) Χρόνια πολλά, χρόνια καλά, χρόνια που θα θυμάστε! :)​


-Ε, πού πας, γιουτουμπάκι δεν έχει, θείο; :mad:
-Εεε... σήμερα τα χέρια μου είναι γεμάτα... μαλλιά. Τα δικά μου. Ο πνιγμένος που λένε. Το οφείλω, όμως. :eek:
 
Χρόνια πολλά και πολύ καλά στη μοδερατόρισα που έχει σήμερα τα γενέθλιά της!
Υγεία, ευτυχία και δημιουργικότητα!
 
Καλή Ανάσταση, χρόνια πολλά σε όλους και ιδίως στην πολυεορτάζουσα!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Σας ευχαριστώ για τις ευχές! (Αύριο θα σας ευχαριστήσω καλύτερα, βέβαια, τώρα κάτι τα κοψίδια, κάτι τα κρασιά που δεν τα μέτραγα...)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Αφού σε κάρφωσαν, χρόνια πολλά κι από μένα Παλάβρα!
Στην κεντρική σελίδα του φόρουμ (εκεί που πηγαίνεις από οποιοδήποτε νήμα αν πατήσεις πάνω πάνω στη σελίδα στο Lexilogia Forums), στη μέση περίπου της σελίδας, στη «ρουμπρίκα» What's going on, υπάρχει καταχώριση Today's birthdays όπου εμφανίζονται οι εορτάζοντες και οι εορτάζουσες της ημέρας (εφόσον έχουν δηλώσει βέβαια ημερομηνία γέννησης). :)
 
Top