Τα καλύτερα μουσικά γιουτιουμπάκια

daeman

Administrator
Staff member

Ευχαριστώ, somnambulist, γιατί μου θύμισες εκείνο το βινύλιο* και γιατί χτες βράδυ διάβασα αυτά τα τρία εδώ και χάρηκα το ταξίδι.
Πάλι η φωνή της Δώρας Αντωνιάδη με εικονογράφηση του Martin Ramirez

*Όταν κυκλοφόρησε ο δίσκος, εκτός από το Psycho Killer, το άλλο σουξέ του ήταν το Bye Bye, Babe.
 

SBE

¥
Μου κάνει εντύπωση που παρόλο ο Υφαντής και στην αγγλική Ιfantis γράφεται στο τραγούδι ακούγεται συνέχεια Ifadis (κι εγω στα ελληνικά θα το έλεγα /ifandis/).
 
το βιντεάκι (το ΠΟΙΟ ;;;; ) ξέρω οτι δεν λέει και πολλά... αλλά το τραγουδάκι...; χιχι! φςφςφςτ!

 
Με ξετρελαίνει η λούπα. Το φιλμάκι άπαιχτο!
Άφραγκο Αγόρι

Το κομματάκι αυτό το αναζητούσα για πολλά χρόνια, χωρίς να έχω ιδέα πώς λέγεται και ποιοι το λένε. Συμπτωματικά (;) το ξαναθυμήθηκα πριν από λίγες μέρες.
(Όντως, η λούπα είναι εξωφρενικά κολλητική!)
 
Ένα μικρό (σε διάρκεια) έργο του σύγχρονου Γεωργιανού συνθέτη Giya Kancheli από την εξαίρετη Λετονή τσελίστα Kristina Blaumane:

 

crystal

Moderator
Έλα, τώρα... Κατεβάζεις τοπικά το γιουτιουμπάκι, και με το FLV Extract παίρνεις το ΜΡ3 του. ;)

Δεν το ήξερα το παλικάρι. Ευχαριστώ που μας σύστησες. ;)
 
Ίσως αξίζει ξεχωριστό νήμα, γιατί έχει ιδιαίτερο μεταφραστικό ενδιαφέρον, αλλά προς το παρόν ας παραπέμψω εδώ στο τελευταίο του Σαραντάκου: για τις μεταφράσεις του Γορίλα του Μπρασένς.
 

nickel

Administrator
Staff member

daeman

Administrator
Staff member
Aπό εκεί, Slipstream - Jethro Tull



έχει καναδυό ορθογραφικά, αλλά δεν πειράζει, άσε που δεν διορθώνονται...
 
Last edited:
Top