Τα καλύτερα μουσικά γιουτιουμπάκια

nickel

Administrator
Staff member
Ρε παιδιά, η Beyonce' είναι η ξανθιά και η Gaga η μελαχρινή, ή τούμπαλιν;

Εγώ πάλι έχω άλλον τρόπο να τις ξεχωρίζω. Η Μπιγιονσέ είναι αυτή που βλέπεται και ξαναβλέπεται, άσχετα με το χρώμα του μαλλιού ή της περούκας.
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλημέρα.
Και η άλλη μεγάλη επιτυχία των Zombies, σε δύο εκτελέσεις με διαφορά εικοσαετίας:

She's Not There - The Zombies

She's Not There - Santana
 
Last edited:

daeman

Administrator
Staff member
Η Μπιγιονσέ έχει φωνή, για την κυρία Γκάγκα(ρου;;)) δεν ξέρω...
Εδώ στο I'd Rather Go Blind της Etta James από την ταινία Cadillac Records (πολύ καλύτερο το soundtrack από την ίδια την ταινία):

I'd Rather Go Blind - Beyonce Knowles

Από την ίδια ταινία, ο θηριώδης Eamonn Walker ως Howling Wolf:

Όλη η ταινία και σχεδόν όλο το soundtrack υπάρχουν στο youtube.​
 
Last edited:

daeman

Administrator
Staff member
Και βέβαια, δεν μπορώ να μην προσθέσω τον μέγα Howlin' Wolf, μαζί με τον Willie Dixon, στο πρωτότυπο:

Smokestack Lightning - Howlin' Wolf

και την εκτέλεση του Eamonn Walker από την ταινία, πλήρη, χωρίς περικοπές, αλλά και χωρίς βίντεο:​

Smokestack Lightning - Eamonn Walker
 
Last edited:
Εγώ πάλι έχω άλλον τρόπο να τις ξεχωρίζω. Η Μπιγιονσέ είναι αυτή που βλέπεται και ξαναβλέπεται, άσχετα με το χρώμα του μαλλιού ή της περούκας.
Ε καλά, είπα να το ρωτήσω πιο διπλωματικά...
 

crystal

Moderator
Το λατρεύω! Πιο πολύ κι απ' τη μουσική ή τα στιχάκια, με ξετρελαίνει η προφορά του.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Keep on rising από Ian Carey feat. Michelle Shellers (τέτοια ώρα ο κόσμος είναι στα κλαμπ :D):
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλό μήνα!
Από εκεί, εδώ στο 1':07":

Get Ready - The Temptations

ή πιο καθαρά εδώ στο 0':57":​
 

daeman

Administrator
Staff member
Ένας κορυφαίος, λίγο πριν κατρακυλήσει. Και το τελευταίο δίλεπτο, ένα visceral drum n bass από τους Τζον ΜακΒί και Μικ Φλίτγουντ (John McVie, Mick Fleetwood ;-):

The Green Manalishi - Fleetwood Mac with Peter Green
 

daeman

Administrator
Staff member
Γεια σου, Κώστα! Τούτος εδώ o γιουτουμπάς που 'φτιαξε αυτό το βιντεάκι (το οποίο κατά σατανική σύμπτωση άκουγα πριν ποστάρω το Μαναλίσι :-) δεν το πέτυχε σαν τον αποπάνω (αν και γενικά δεν διαφωνώ με το γούστο του ;-), αλλά ο Πίτερ Γκριν δίνει ρέστα. Όπως λέει κι ένας σχολιαστής εκεί:
If ever a guitarist knew when not to play, it was Pete Green. Often, less is more and he only plays relevant and beautiul phrases. Sings like he was born to it.
I Need Your Love So Bad - Peter Green​
 
Top