Τα εφήμερα

Μιλάμε για πολύ προχώ καταστάσεις!!!

Κάτι νέο παίζει στον ιστοχώρο! Για πρώτη φορά στα χρονικά η μοιχεία και η απάτη θα αποτελέσουν τη βάση και τον σκοπό ενός σάιτ. Δεν πάει το μυαλό σας; Να το πάρει το ποτάμι..
Από 1η Δεκεμβρίου θα ανοίξει και επίσημα ένα σάιτ, το οποίο απευθύνεται σε παντρεμένους (άντρες/γυναίκες) ή άτομα που έχουν σχέση...και αναζητούν εξωσυζυγική ή παράλληλη σχέση. Το σάιτ θα παίζει κατά κάποιο τρόπο τον ρόλο ης προξενήτρας...Ήδη σε διάστημα 10 μόνο ημερών έχουν γραφτεί περίπου 10000 μέλη απ'όλο τον κόσμο.
Voila!!!
 

nickel

Administrator
Staff member
Από το παραπάνω μπλογκ:

"Either this will ring bells for you, or it won't. A printed banner has appeared on the concourse of a petrol station near to where I live. 'Come inside,' it says, 'for CD's, VIDEO's, DVD's, and BOOK's.'
If this satantic sprinkling of redundant apostrophes causes no little gasp of horror or quickening of the pulse, you should probably put down this book at once.


From Lynne Truss's brilliant book, Eats, Shoots and Leaves: The Zero Tolerance Approach to Punctuation.​

Βεβαίως, στο βιβλίο η λέξη είναι satanic. Στο γρήγορο διάβασμα, όμως, εγώ είδα sarantic και αυτόματα βγήκε από μέσα μου μια διαμαρτυρία: μα ο Σαραντάκος τις τρώει τις αποστρόφους! :D
 

SBE

¥
Εγώ πάντως στη διατριβή μου έβαλα αποστρόφους σε όλες τις συντομογραφίες γιατί παρόλο που η Λυν Τρας τις θεωρεί σατανικές όλα τα βιβλία που είχα κοιτάξει έλεγαν ότι πληθυντικός του CD είναι CD's (κι η διατριβή μου πράμα του διαβόλου ήταν :D).
 

daeman

Administrator
Staff member
Από το παραπάνω μπλογκ:
"Either this will ring bells for you, or it won't. A printed banner has appeared on the concourse of a petrol station near to where I live. 'Come inside,' it says, 'for CD's, VIDEO's, DVD's, and BOOK's.'
If this satantic sprinkling of redundant apostrophes causes no little gasp of horror or quickening of the pulse, you should probably put down this book at once.

From Lynne Truss's brilliant book, Eats, Shoots and Leaves: The Zero Tolerance Approach to Punctuation.
Βεβαίως, στο βιβλίο η λέξη είναι satanic. Στο γρήγορο διάβασμα, όμως, εγώ είδα sarantic και αυτόματα βγήκε από μέσα μου μια διαμαρτυρία: μα ο Σαραντάκος τις τρώει τις αποστρόφους! :D

Σαταντική σύμπτωση, δικαιώνεται το όνομα του μπλογκ (oxymoron), να τα σούρνεις για αποστρόφους και να σου ξεφεύγει το satantic...:p
 
Σαταντική σύμπτωση, δικαιώνεται το όνομα του μπλογκ (oxymoron), να τα σούρνεις για αποστρόφους και να σου ξεφεύγει το satantic...:p
Μη γίνεσαι pedantic.
 
ένα σάιτ, το οποίο απευθύνεται σε παντρεμένους (άντρες/γυναίκες) ή άτομα που έχουν σχέση...και αναζητούν εξωσυζυγική ή παράλληλη σχέση.
Έχουν χιούμορ όμως...

"Our no-fake-members guarantee ensures that you will not be cheated."
You'll just be cheated on.
 
Ηλεκτρονικό περιοδικό για την ποίηση

Μια όαση στη μη ποιητική πραγματικότητά μας που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αποτελεί το ηλεκτρονικό περιοδικό για την ποίηση (.poema..) www.e-poema.eu
Δείτε το, περιηγηθείτε στις σελίδες του, διαβάστε τα πολύ ενδιαφέροντα άρθρα και ποιήματα που θα βρείτε εκεί και μπορείτε μάλιστα να εγγραφείτε για να λαμβάνετε κάθε Παρασκευή ένα ποίημα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο σας.

Ξεκίνησε μάλιστα και μια Λέσχη Ανάγνωσης Ποίησης με σκοπό να κάνει πραγματικά κάτι διαφορετικό στον χώρο των γραμμάτων και των τεχνών.
 

nickel

Administrator
Staff member
Ήδη ξεκίνησε η πράσινη ανάπτυξη. Καλή επιτυχία στη νέα κυβέρνηση (ούτε ψύλλος στον κόρφο τους). Ευχαριστούμε τα μέλη του φόρουμ που απέφυγαν την παραταξιακή πολιτικολογία.

 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Χάρηκα πολύ που έμειναν κάποιοι εκτός Βουλής, αλλά έπρεπε να μείνουν και μερικοί ακόμα. Κρίμα που δεν τους μαύρισαν όλους οι ψηφοφόροι, σύμφωνα με την παραίνεση του κ. Λευτέρη.
 
Ήδη ξεκίνησε η πράσινη ανάπτυξη. Καλή επιτυχία στη νέα κυβέρνηση (ούτε ψύλλος στον κόρφο τους).
... και καλή δύναμη σε όσους έχουν αλλεργία στα χρώματα και νιώθουν μαλάκες μετά από κάθε εκλογική αναμέτρηση, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
 

Elsa

¥
... και καλή δύναμη σε όσους έχουν αλλεργία στα χρώματα και νιώθουν μαλάκες μετά από κάθε εκλογική αναμέτρηση, ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
...ανεξαρτήτου αποτελέσματος, λέμε! Μάθε να εκφράζεσαι! :p

Εγώ λυπόμουν εκείνον τον έρημο της Παλαιάς Δημοκρατίας, που μέχρι κάποια στιγμή δεν τον είχε ψηφίσει κανείς! Μα ούτε ο εαυτός του, μηδέ η μάνα του η ίδια! Ευτυχώς, τώρα εμφανίζεται να έχει πάρει 3 ψήφους... να ηρεμήσει ο άνθρωπος!
 

Elsa

¥
Εμ, δεν το ξέρω, θαρρείς; Γιαυτό και διόρθωσα τον κοσμοναύτα...:D
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εμ, δεν το ξέρω, θαρρείς; Γιαυτό και διόρθωσα τον κοσμοναύτα...:D
Συνέχεια μού δίνεις πάσες.
Πριν από χρόνια, έτυχε να είμαι μέσα στο γραφείο του γυμνασιάρχη την ώρα που μπήκε μια μητέρα.
"Τι θέλετε;" της είπα. "Μπορώ να σας εξυπηρετήσω;"
"Όχι, θέλω τον κύριο γυμνασιάρχα", μου απάντησε.
 
Διαβάζω στην Daily Telegraph ότι ο Αχμαντινετζάντ ίσως να είναι Εβραϊκής καταγωγής.

A photograph of the Iranian president holding up his identity card during elections in March 2008 clearly shows his family has Jewish roots. A close-up of the document reveals he was previously known as Sabourjian – a Jewish name meaning cloth weaver.

Ε, ρε γέλιο που έχω να ρίξω αν αυτό αποδειχτεί αληθινό...
 

Elsa

¥
Αυτή την ώρα, στην ΝΕΤ, η εκπομπή "Στα άκρα", έχει καλεσμένο τον πατέρα Φιλόθεο Φάρο.
Δυστυχώς το είδα τώρα που τελειώνει. Έχω διαβάσει βιβλία του και μου έκανε πολύ εντύπωση ο λόγος του και η σκέψη του. Καμιά σχέση με αυτό που περιμένεις να ακούσεις από έναν παπά.
 

Elsa

¥
Το διαπίστωσα όταν αυτή η αντιπαθητικιά είπε οτι έρχονται ...τα Θεοφάνεια!
Είδα επίσης οτι η εκπομπή υπάρχει στο διαδίκτυο. Μου έκαναν εντύπωση κάποια πολύ προχωρημένα πράγματα που είπε για την σχέση γονέων-παιδιών, για την σχέση αρρώστιας-ψυχισμού και άλλα.
 
Top