ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ "OFFSHORE -Τα νησιά των θησαυρών"

Την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2011, στις 7 το απόγευμα, ο μεταφραστής και οικονομολόγος Νίκος Ρούσσος και ο καθηγητής οικονομικών του Παντείου Πανεπιστημίου Κώστας Μελάς, μιλάνε για το βιβλίο "Offshore, τα νησιά των θησαυρών" στο βιβλιοπωλείο Ευριπίδης, Ανδρ. Παπανδρέου 11, Χαλάνδρι.

Σημείωση: η παρουσία του συγκεκριμένου σπόνσορα στο κάτω δεξιά τμήμα της πρόσκλησης δεν είναι τυχαία. :clap:
 

Attachments

  • prosklisi OFFSHORE.jpg
    prosklisi OFFSHORE.jpg
    89.4 KB · Views: 260

nickel

Administrator
Staff member
Άμα καταφέρουμε να ξεπεράσουμε άλλη μια Τρίτη και δεκατρείς, ξέρουμε πού θα τα πιούμε πού θα σε δούμε.

Εύγε! Και σε πολλά τέτοια. (Σπολάτια)
 
Καλοτάξιδο και κρίμα που θα το χάσω -εκείνη την ώρα θα πετάω. Να απογειωθούν και οι πωλήσεις :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλοτάξιδο εύχομαι κι εγώ, στα εγχώρια ύδατα! :)
Και καλόπιοτη η παρουσίαση, νεράκι γάργαρο να την πιουν οι παριστάμενοι!


 

Zazula

Administrator
Staff member
Εύχομαι τα καλύτερα, Κόμητα! Και πολύ ενδιαφέρον το θέμα — ένα αντίτυπο θα 'ρθει σίγουρα προς τα 'δώ! :)

ΥΓ Δυστυχώς το απόγευμα αυτής της Πέμπτης είμαι κλεισμένος. Υπάρχει περίπτωση να γίνουν κι άλλες εκδηλώσεις σχετικές με το βιβλίο;
 
ΥΓ Δυστυχώς το απόγευμα αυτής της Πέμπτης είμαι κλεισμένος. Υπάρχει περίπτωση να γίνουν κι άλλες εκδηλώσεις σχετικές με το βιβλίο;

Ναι, αν και δεν έχουν προγραμματιστεί.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Σύμφωνα με την Τσαπανίδου στο Τουίτερ, ακυρώθηκε η απεργία. Δεν ξέρω αν ισχύει.


@tsapanidou Popi Tsapanidou
Κανονικά θα κινηθεί το ΜΕΤΡΟ αύριο! Μην αλλάξετε το πρόγραμμα των μετακινήσεών σας.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Σήμερα πήρα το βιβλίο στα χέρια μου. Πολύ καλό, χορταστικό και ταυτόχρονα ευκολοδιάβαστο (κι εδώ βοηθά κι η πολύ καλή μεταφραστική δουλειά που 'χει γίνει), σε πολύ ποιοτική έκδοση. Είναι πάνω από 400 σελίδες (με τις παραπομπές), αλλά το χαίρεσαι. Στη σελ. 35 τσίμπησα και μια ΣτΜ σχετικά με τον όρο «φορολογικός παράδεισος», χεχεχε.
 
Είδες, όμως, Ζαζ, πώς ο ίδιος ο συγγραφέας κάνει πάσα για την υποσημείωση αυτή; Ούτε στο μυαλό μου να ήτανε όταν το έγραφε.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Είναι προφανές ότι η αγγλοσαξονική καθωσπρεπίστικη προσέγγιση περί φοροαποφυγής (ασφάλεια, επομένως: καταφύγιο) ρίχνει μια λοξή ματιά στην κυνική προσέγγιση της ηπειρωτικής Ευρώπης (απόλαυση, επομένως: παράδεισος). :)
 
Ένα bump, μιας κι έχουμε νέα παρουσίαση, για όσους ίσως θελήσουν να παραβρεθούν.



(Ο σπόνσορας, σπόνσορας! Όλα κι όλα!)
 

Attachments

  • offshore papasotiriou.jpg
    offshore papasotiriou.jpg
    92 KB · Views: 183
Top