Θερινό to-know-us-better!

Anni

New member
Λέω να αφήσω τις ντροπές κατά μέρος και να έρθω και εγώ :)
 
Λέω να αφήσω τις ντροπές κατά μέρος και να έρθω και εγώ :)
Να τις αφήσετε σπίτι τις ντροπές σας γιατί καλά-καλά ούτε εμείς δεν θα χωράμε.
 
Να τις αφήσετε σπίτι τις ντροπές σας γιατί καλά-καλά ούτε εμείς δεν θα χωράμε.

α) Μη μου προγκάς τα καινούρια μέλη!
β) Κοίτα να κάνεις καμιά δουλειά και και να βρεις κανένα ρεζέρβα μαγαζί γιατί πλάκα πλάκα σιγά μη μας χωρέσει τόσους το τελευταίο σου "πουλέν".
 
Μη μου προγκάς τα καινούρια μέλη!
Δεν τα (μ)πρόγκηξα, βδελυρόν καπάκιον. Τουναντίον, τα ενθαρρύνω να έρθουν.
Κοίτα να κάνεις καμιά δουλειά και και να βρεις κανένα ρεζέρβα μαγαζί γιατί πλάκα πλάκα σιγά μη μας χωρέσει τόσους το τελευταίο σου "πουλέν".
Λες να μείνουμε με το πουλέν στο χέρι;
Πριτς που θα βρω ρεζέρβα! Ή Ξεσαλέρο ή τίποτα.
 
Δεν τα (μ)πρόγκηξα, βδελυρόν καπάκιον. Τουναντίον, τα ενθαρρύνω να έρθουν.
Λες να μείνουμε με το πουλέν στο χέρι;
Πριτς που θα βρω ρεζέρβα! Ή Ξεσαλέρο ή τίποτα.


Βδελυρόν;;; Σα να παραγνωριστήκαμε μου φαίνεται!! Ζέστη; Ζέστη; Μπας και θες το μπανάκι σου;; :-D

Πολύ κομψό να ξεκουβαλήσουμε το άπαν σύμπαν στα Εξάρχεια και μετά να τους ταΐσουμε καλαπόδια γιατί ο φίλος σου ο Σαλέρος δε θα μας χωράει ούτε κρεμασμένους από τα ταβάνια! Να πας αρχισυντάκτης στο Αθηνόραμα, το 'χεις, το 'χεις!
 
Εναλλακτική πρόταση για να χωρέσουμε όλοι: στο καφενείο/μεζεδοπωλείο της Δεξαμενής στο Κολωνάκι, όπου έχει πολύ χώρο και δροσιά.
 
Αν μου κάνουν κορδελάκια από το Σαλέρο, θα το έχω υπόψη. Ευχαριστώ cythere. :-)
 
Πολύ κομψό να ξεκουβαλήσουμε το άπαν σύμπαν στα Εξάρχεια και μετά να τους ταΐσουμε καλαπόδια γιατί ο φίλος σου ο Σαλέρος δε θα μας χωράει ούτε κρεμασμένους από τα ταβάνια!
Helloooo, θα έχουμε κάνει κράτηση.

@ cythere: Πολύ ωραία σκέψη η Δεξαμένη, αλλά δεν ευνοεί τις μεγάλες παρέες λόγω της γεωμορφολογίας...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Πολύ ωραία σκέψη η Δεξαμένη, αλλά δεν ευνοεί τις μεγάλες παρέες λόγω της γεωμορφολογίας...
Αυτό ήθελα να πω κι εγώ. Το έδαφος είναι ανηφοροκατηφορικό, πού να καθίσουν είκοσι άνθρωποι μαζί.
 
Αυτό ήθελα να πω κι εγώ. Το έδαφος είναι ανηφοροκατηφορικό, πού να καθίσουν είκοσι άνθρωποι μαζί.

Πού να δείτε το πόδι της πλαστικής καρέκλας του αθίγγανου να λυγίζει, και τον μπαλταράκο να κουτρουβαλιάζεται στην κατηφόρα της δεξαμενής παρασέρνοντας τραπέζια, καρέκλαι, γκαρσόνια, παιδάκια με ποδήλατα και άλλα. Πρέπει να ήταν καλοκαίρι του 1992. Από τότε έχω να εμφανιστώ στη Δεξαμενή.
 
Τελικά Κόμη οι έξοδοί σου είναι εν γένει επεισοδιακές...
 
Τώρα που το λες, θυμάμαι μία ιδιαίτερα επεισοδιακή. Στο Μεσολόγγι νομίζω ήταν...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Όταν κάνετε τη σούμα, θα προσθέσετε και ένα πρόσωπο-έκπληξη, χωρίς όνομα.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Νομίζω ότι το τηλεφώνημα στο Σαλέρο πρέπει να γίνει από σήμερα. Αν η αυλή είναι μικρή, να την κλείσουμε ολόκληρη :D
 
Καλημέρα!
Εγώ, αν έρθω, θα είμαι συν ένα. Να σας πω αύριο για σίγουρα; Παρακαλώ οι βρισιές μόνο μέσω πμ.
 
Καλημέρα!
Εγώ, αν έρθω, θα είμαι συν ένα. Να σας πω αύριο για σίγουρα; Παρακαλώ οι βρισιές μόνο μέσω πμ.

Να μας πεις. Κι εσένα δε σε βρίζει κανείς. Είσαι το πουλέν μου. ;-)
 
Να μας πεις. Κι εσένα δε σε βρίζει κανείς. Είσαι το πουλέν μου. ;-)

Σε φόρουμ είμαστε ή στη φυλακή; Έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι! ;-D
 
Top