Εν τούτω, Νίκοι και Νίκες

Θα γίνω λίγο πεζός, αλλά γιορτάζει και αυτός που άλλαξε τον αθλητισμό της χώρας και το μπάσκετ ειδικότερα και μπορώ να πω ότι του χρωστάω την αγάπη μου για το μπάσκετ, αλλά και το ότι υποτιτλίζω με τόση ευκολία αγώνες ΝΒΑ (όπως ξέρουν μερικοί εδώ μέσα)...;)

Χρόνια πολλά στον Νίκο Γκάλη!


Κι επειδή κάπου στη μεταφορά χάθηκαν και οι χθεσινοβραδινές ευχές μου... να ευχηθώ Χρόνια Πολλά και Καλά στον νίκελ, τον δαεμάνο και τον σαράντ, αλλά και σε όσους Νίκους και Νικολέτες είναι εδώ μέσα.
 
Χρόνια πολλά και καλά κι από μένα σε όλες τις εορτάζουσες και σε όλους τους εορτάζοντες.
Πολλές ευχές για υγεία, ευτυχία και δημιουργικότητα, ιδίως στον nickel και στον daeman (ο οποίος, εκτός των άλλων, μας "έφτιαξε" και με τον αξέχαστο Ξυλούρη). Να είστε πάντα καλά, εσείς και οι άνθρωποι που αγαπάτε.

ΥΓ Εννοείται, ευχές πολλές και στον sarant (αλλά εκείνου τα χρόνια πολλά τα άφησα στο ιστολόγιό του κι εδώ παρολίγο να τον ξεχάσω).
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Κι επειδή κάπου στη μεταφορά χάθηκαν και οι χθεσινοβραδινές ευχές μου... να ευχηθώ Χρόνια Πολλά και Καλά στον νίκελ, τον δαεμάνο και τον σαράντ, αλλά και σε όσους Νίκους και Νικολέτες είναι εδώ μέσα.
Δεν χάθηκαν, είναι στο ποστ #2.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Επειδή είστε όλοι πρωινοί τύποι και με προλάβατε, εγώ θα ευχηθώ ταπεινά και καταφρονεμένα: χρόνια πολλά και καλά στους τέσσερις συνήθεις ύποπτους και σε όλους τους υπόλοιπους!
 
Last edited:

daeman

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά σε Νίκους και Νίκες! :)
Αφιερώνω κι εγώ μια Nico:

Μπράβο, Έλσα! Δεν τη θυμήθηκα χτες την εξαίσια φωνή της· ευχαριστώ που μου τη θύμισες. :)

Κι επειδή σήμερα είναι Κυριακή, και για μένα πρωί ακόμα, το σημερινό πρόγραμμα της β' βάρδιας ξεκινά με δυο πανέμορφα κομμάτια, φίλεμα για όλους:
Sunday Morning - Velvet Underground & Nico


I'll Be Your Mirror - Velvet Underground & Nico


Ευχαριστίες το βράδυ, επισήμως, για να σας τιμήσουμε όπως πρέπει, όπως λέει ο Νίκελ...
 
Last edited:
Λίγο πριν τελειώσει η γιορταστική μέρα, ευχαριστώ από βάθους καρδίας όσους ευχήθηκαν, και αντεύχομαι στους συνονόματους Νίκους!
 

nickel

Administrator
Staff member
Ευχαριστούμε, λοιπόν, παλικάρια, για τις ευχές, δημόσιες και μη. Να είναι όμορφες οι μέρες των γιορτών, αγκαλιά με αγαπημένους ανθρώπους.
 
Πολλές ευχές και από μένα για υγεία και μακροημέρευση!
 

daeman

Administrator
Staff member
Σας ευχαριστώ πολύ κι εγώ, εντιμότατοι καλεσμένοι στη χτεσινή γιορτή, παραφράζοντας λιγάκι την ευχή του Νίκελ:
Ό,τι επιθυμείτε, στην αγκαλιά σας να το βρείτε!
αρκεί να μην είναι τίποτε ογκώδες και απάλευτο. :p

Και σας αφιερώνω αυτό το φάνκι κομμάτι του Manu Dibango (μαζί με τις άλλες θρυλικές μορφές παίζει κι εδώ ο άπαιχτος Nicky Skopelitis):
Makossa '87 (Big Blow) - Manu Dibango


Bass - Bootsy Collins, Robbie Shakespeare
Bata, Bells - Daniel Ponce
Electronic Drums [Simmons] - Sly Dunbar
Guitar - Bootsy Collins
Saxophone, Vocals - Manu Dibango
Piano - Herbie Hancock
Synthesizer - Bernie Worrell
Synthesizer [Fairlight] - Nicky Skopelitis
Turntables - D.St.
Producer - Bill Laswell, Manu Dibango, Material
Written & arranged by Manu Dibango​
 
Last edited:
Χρόνια πολλά στους Νίκους κι από εμένα (έστω και με καθυστέρηση)!
 

nickel

Administrator
Staff member
Νικολάκηδες, χρόνια πολλά!




Άχτι το 'χα να ευχηθώ μια φορά πρώτος τον εαυτό μου, όλο οι άλλοι μού το θυμίζουν. (Και τώρα άλλος μού το θύμισε, αλλά σε ιμέλι.)
 

Elsa

¥
Χαχαχα! :D 12:18, πώς και δεν πρόκανε κανένας;
Χρόνια πολλά σε όλους τους Νίκους του φόρουμ! :)
 

moutas

New member
Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες! Καλή εβδομάδα!
 
Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες. Να σας χαιρόμαστε και να σας βασανίζουμε (πάντα με αγάπη) :)
 

Zazula

Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά (πάρα πολλά) και καλά (πάρα πολύ καλά) στους Νίκους μας!
 
Top