Δαι μουσικές (daeman's tunes)

bernardina

Moderator
Ρε συ πώς κατάφερες να μπλέξεις τον Άντερσον με ό,τι πιο ξενερουά υπάρχει στο χώρο της ελληνικής μουσικής σκηνής; Παναΐαμ! :-D
Τόσπαν, μάλλον λάθος ιδέα σού έδωσα για τα γούστα μου, επειδή μπήκα με την πολύ σοφτ και κουλτουρέ πλευρά μου. Αλλά όπως απάντησα και στον Άγγλο μου με ρώτησε αν μου αρέσει η english folk music, "No, I only like Jethro Tull" χεχε

Πάρε ένα μαγκάκο που μ' αρέσει και είναι και φίνο παιδί.

 

daeman

Administrator
Staff member
Μπέρνι, τσιμπάς μ' αυτά που γράφει ο Νικέλ; Δες κι εκεί τι γράφει και κρίνε μόνη σου. ;)

Για τον Mishkin, άκου κι εδώ.

Όσο για τα bpm και τις λυγερές πυγές, στα χωράφια του Ζαζ μόνο επικουρικά μπαίνω (σαν παραγιός, να του φέρω κάνα εργαλείο, κάναν καφέ, καμιά πετσέτα), γιατί έκαστος στο είδος του. Αυτά τα πράγματα δεν τα προτιμώ ακουστικά (δεν τα υποτιμώ, απλώς δεν τα προτιμώ, de gustibus κι επειδή δεν τα ξέρω), οπτικά όμως δεν περνούν καθόλου απαρατήρητα και σήμερα φαίνεται πως είναι του αϊδίου, αειβασανιστικού physical (στις έξι Απριλίου, βοήθειά μας).

Τώρα όμως γυρίζω σελίδα, με κάτι πιο παραδοσιακά μπιτάτο και βρώμικο βρόμικο ντέρτι (και πυγαίο).

The Fever - Blood Cat Love

 

bernardina

Moderator
Εαρίωνα, Κάποιος που ακούει αυτό τον αλήτη http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n3_39d6Vil4 για μένα έχει σώσει προκαταβολικά την ψυχή του, ό,τι κι αν κάνει από κει και πέρα :cool: Άφεριμ, μανάρι μου. :up:


Και χαίρομαι που σας αρέσει ο Μίσκιν, aka Μπλεντ aka Γιώργος Μαντάς. Γιατί εκτός από μουσικάρα είναι και ψυχάρα (ξέρω τι σας λέω ;) )

Κοιτάξτε, υπάρχει ένα πρακτικό πρόβλημα: επειδή για να δω/ακούσω/θυμάμαι όλα τα γιουτουμπάκια που έχετε βάλει εδώ μέσα χρειάζομαι κάνα τρίμηνο (μερικά αναγκαστικά θα τα ακούσω δυο και τρεις φορές γιατί καραγουστάρω ;-) ), θα βάζω τα δικά μου και αν κρίνει ο αρχηγός ότι είναι εκ του περισσού ας τα βγάζει. Δεν θα παρεξηγηθώ :p

Χάιντε, πάρτε κι αυτούνο και πάω να συνεχίσω το μεροκάματο. Kisses kisses

 

Zazula

Administrator
Staff member
Τι ακούω; Πως προτιμάς πιο πολλά bpm και λυγερές πυγές :devil:

Α, ώστε έτσι έχουν τα πράγματα εε;;;

Καλά λοιπόν. Άσε τον Άντερσον να κάνει σερενάτες σ' έναν κούκο κι εσύ ασχολήσου με τις δεσποινίδες :cool:
Πού είπαμε είναι το λάικ; :D Γεια σου, ρε Μπέρνι, με τις ωραίες σου! :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Ε, πού πας; Μ' ένα σχόλιο θα τη βγάλεις, Ζαζ;
Πάει καιρός τώρα κι ούτ' ένα γράμμα ούτ' ένα τηλεφώνημα ούτ' ένα τραγουδάκι ούτ' ένα βιντεάκι; :angel: :devil:
 

Zazula

Administrator
Staff member
Έχω ετοιμάσει κάτι βιντεοκλιπάκια, που θα λιώσει εντελώς ο σέρβερ! :p
 

bernardina

Moderator
Ζαζού, επειδή σε νιώθω ;-) και επειδή οι πυγές που σου έχω in store είναι απολύτως αξιόπιστες (δεν λένε ποτέ ψέματα) τσάκω άλλες δυο (επί δύο, χεχε)
Αφεντικό, δεν πιστεύω να πιστεύεις ότι τέτοια πλάσματα ρίχνουν την ποιότητα, ε; ;)











Ω, Θεέ μου φοβάμαι πως έγινα πάλι κομματάκι δεσποτική :eek:
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μπέρνι, επειδή δεν έχεις μάθει ακόμη τα κατατόπια δικαιολογείσαι, αλλά με Σακίρα ταΐζεται άλλος, ημιάμουσος, τρόφιμος εδώ. ;)
(Το ημιάμουσος είναι συγκριτικά με τα θηρία που εμφιλοχωρούν εδωμέσα...)
 

nickel

Administrator
Staff member
με Σακίρα ταΐζεται άλλος, ημιάμουσος, τρόφιμος εδώ. ;)
Ταΐζεται, σιτίζεται, διατρέφεται, συντηρείται, ανεβάζεται, κατεβάζεται, κατευνάζεται και έρχεται στο σακίρα κέφι!
Αξιοποιούμε τις λέξεις για να δίνουμε επακριβώς το μέγεθος των πραγμάτων και των καταστάσεων.
 

bernardina

Moderator
Μπέρνι, επειδή δεν έχεις μάθει ακόμη τα κατατόπια δικαιολογείσαι, αλλά με Σακίρα ταΐζεται άλλος, ημιάμουσος, τρόφιμος εδώ. ;)
(Το ημιάμουσος είναι συγκριτικά με τα θηρία που εμφιλοχωρούν εδωμέσα...)

Γιατρέ μου, ευτυχώς που έχω κι εσένα, γιατί εδώ μέσα είναι πραγματικός λαβύρινθος (καλά να πάθω, αφού αποφάσισα μετά από τρεις αιώνες να συμμετάσχω κι εγώ :( ) Και δεν εννοώ μόνο το παρόν φιλόξενο νήμα, αλλά το όλον φόρουμ. Σ' ευχαριστώ που με πιάνεις από το χεράκι -γι' άλλη μια φορά- και με καθοδηγείς! :up::D

Και πώς είπαμε αυτό το άλμα στους συνειρμούς; Προοίμιο σχιζοφρένειας; Γιατί άκου τώρα τι μου ήρθε ακούγοντας τις καλλίπυγες κυρίες: (από πού κι ως πού; είπαμε... κακά προοίμια)



Και για σένα δυο κυράδες που αγαπώ πολύ (τι κρίμα που η μία την έκανε νωρίς νωρίς...)



 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Όταν διαπιστώσεις πόσες φορές ξαναρωτάμε εμείς οι ίδιοι τα ίδια πράγματα...
Και θξ για τις αφιερώσεις! :)
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Something Else by the Kinks


1. David Watts / 2. Death Of A Clown / 3. Two Sisters / 4. No Return / 5. Harry Rag / 6. Tin Soldier Man / 7. Situation Vacant / 8. Love Me Till The Sun Shines / 9. Lazy Old Sun / 10. Afternoon Tea / 11. Funny Face / 12. End Of The Season / 13. Waterloo Sunset
 

nickel

Administrator
Staff member
Μα τι ωραία ιδέα ήταν αυτή!!! Ξέρεις πόσα χρόνια έχω να τον ακούσω όλο, έτσι, σαν δίσκο; Και πόσο όμορφο είναι να ξέρεις ότι κι άλλοι εκτιμούν εκείνη την εποχή;
 
Top