Arnold Schwarzenegger asks Putin to "stop this war"

nickel

Administrator
Staff member
Δεν μπόρεσα να βρω την προέλευση ενός σκίτσου, οπότε το διαγράφω για να μη γίνεται ταύτιση του σφυροδρέπανου με τη σημερινή Ρωσία ή τις πρακτικές του Πούτιν.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Δεν μπόρεσα να βρω την προέλευση ενός σκίτσου, οπότε το διαγράφω για να μη γίνεται ταύτιση του σφυροδρέπανου με τη σημερινή Ρωσία ή τις πρακτικές του Πούτιν.
Αφού δεν μπόρεσες να βρεις την προέλευση του σκίτσου, να βοηθήσω εγώ: το ανέβασε ο Γιάνες Γιάνσα, πρωθυπουργός τής Σλοβενίας, στο τουίτερ. Λινκ προς τουίτ του της επόμενης μέρας, όπου σχολιάζει και το μήνυμα του σκίτσου:
 
Εθνικός σοσιαλισμός (ναζισμός) και διεθνιστικός σοσιαλισμός (κομμουνισμός)... το πιο πρωτόγονο επιχείρημα της θεωρίας των δύο άκρων, τώρα από πρωθυπουργικά χείλη και με επιχείρημα ότι πήρε πολλά λάικ. Μπορεί να πάρει και το λάικ του Πούτιν (αν στο καροτσάκι έβαζε την ουκρανική σημαία ξερωγώ αντί για το Ζ), που θεωρεί το ουκρανικό έθνος δημιούργημα του Λένιν.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Αφού δεν μπόρεσες να βρεις την προέλευση του σκίτσου, να βοηθήσω εγώ: το ανέβασε ο Γιάνες Γιάνσα, πρωθυπουργός τής Σλοβενίας, στο τουίτερ. Λινκ προς τουίτ του της επόμενης μέρας, όπου σχολιάζει και το μήνυμα του σκίτσου:
Εγώ το είδα στους Tiger Lillies:
 
Top