Τα καλύτερα μουσικά γιουτιουμπάκια

Επιτέλους ήρθε η ώρα να βγάλουμε κι εμείς οι ελεκτροφλώροι το άχτι μας:


Ολοκαίνουριο, αισιόδοξο, κολλητικό, ανοιξιάτικο και από την αγαπημένη μου μπάντα ever.
Απίστευτο κόλλημα και απανωτές ακροάσεις... εδώ μόνο το τραγούδι, γιατί το κανονικό βίντεο δε λέει μία...
 
The pleasure is to play. Για τον Ζεφ που του αρέσουν οι Μότορχεντ και οι Γκέρλσκουλ;


Καλό ΣΚ
 

Zazula

Administrator
Staff member
Να 'σαι καλά, το 'χω σ' ένα ΕΡ κάπου στην αποθήκη (αλλά πού να τρέχει κανείς τώρα...) απ' τα μικράτα μου. Άριστο κι ό,τι πρέπει. :)
 
Μια φορά κι έναν καιρό, ήταν ένας σκηνοθέτης χωρίς έμπνευση.
Κι έζησε αυτός καλά κι εμείς έτσι κι έτσι.
 
Μια εξαιρετική βερσιόν ενός κομματιού που έμαθα χάρη σ' αυτό το νήμα (ας είναι καλά η Porkcastle):


Κι άλλο ένα σε άλλο κλίμα εντελώς:

 

crystal

Moderator
Την ανακάλυψα πρόσφατα και ντροπή μου, αλλά έχω προλάβει να κολλήσω. Από τις αγαπημένες μου μελωδίες. Για όσους περνάνε κι αυτοί μια δύσκολη μέρα.

 
Μόνο για πρόωρους ενήλικες. Αν είστε του ποιοτικού, προσπεράστε το.
 
Και μια καταπληκτική μίξη από τον μυστακοφόρο πρωτεργάτη της ηλεκτρονικής ντίσκο, Τζόρτζιο Μοροντέρ. Για να κουνιούνται και οι γοφοί, όχι μόνο το κεφάλι,

 

crystal

Moderator
Παλιό, αλλά αγαπημένο. Για να ανέβουμε με τόση μουντάδα έξω... :)

 

nickel

Administrator
Staff member
Το μουσικό θέμα από την ταινία Φαντάσματα εφηβείας (Ghost World, 2001), που μόλις ξαναείδα και ξαναβεβαιώθηκα ότι είναι μια σπουδαία ταινία. Η Θόρα Μπερτς τού American Beauty και ο Στιβ Μπουσέμι είναι αξιαγάπητοι, η Σκάρλετ πάντα τρίτη και καταϊδρωμένη όταν υπάρχουν άλλοι δυο καλοί ηθοποιοί. Enjoy.

 

nickel

Administrator
Staff member
Από το καινούργιο άλμπουμ των Archive, με τίτλο Controlling Crowds, που κυκλοφόρησε την περασμένη εβδομάδα, must για τους φίλους του συγκροτήματος. Το Bullets (δύο λεπτά πιο σύντομο απ' ό,τι στο άλμπουμ). Και το Pills, που δεν υπάρχει στο άλμπουμ! (Εδώ, 4 λεπτά και 1,5 λεπτό σιγή...) Θα κυκλοφορήσει σε κάποιο 4ο Μέρος. Και τα δύο, από τα χειρότερά τους κομμάτια.



 
Δυο κομμάτια (από τα τρία όλα κι όλα που είναι στο youtube) από έναν Ουκρανό συνθέτη, που ο Arvo Pärt χαρακτήρισε ως έναν από τους πιο σημαντικούς εν ζωή συνθέτες σήμερα.

Valentin Silvestrov:


 
Top