Pinterest και στήλες σε Chrome

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εδώ και λίγο καιρό είμαι φαν του Pinterest. Ξαφνικά μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα, όταν ανοίγω τη σελίδα στο Chrome: το layout της σελίδας εμφανίζεται σε 10 στήλες, που αν τις βάλεις και τις 10 στην οθόνη σου πρέπει να τις μικρύνεις τόσο πολύ που τα γράμματα γίνονται ψείρες, ή αν μεγαλώσεις τα γράμματα, δεν χωράνε όλες οι στήλες στην οθόνη και γίνεται ένα δύσχρηστο πράγμα που πρέπει να πηγαίνεις μπρος-πίσω για να το δεις.



Αντίθετα, η ίδια σελίδα στο Firefox βγάζει πέντε στήλες.



Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό; Πρέπει να πειράξω κάποια settings στον Chrome, ίσως; (Να επανέλθω στον Firebox δεν παίζει. :()
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Δοκίμασες να αλλάξεις μεγέθυνση στο Χρώμιο; Ίσως η Αλεπού αναγνωρίζει π.χ. το μέγεθος γραμμάτων και αλλάζει αυτόματα μεγέθυνση.
 

daeman

Administrator
Staff member
...(Να επανέλθω στον Firebox δεν παίζει. :()

Να σε πειράξω κι εσένα σήμερα, που 'χω τις σκανταλιάρικές μου: Δεν παίζει βέβαια, αλλά όταν θα βγει Firebox, μπορεί. :p
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Όλα τα δοκίμασα. Η μεγέθυνση που χωράει όλες τις στήλες είναι 25%, τα γράμματα δεν διαβάζονται, όμως. Αν αυξήσω τη μεγέθυνση, οι στήλες δεν χωράνε στην οθόνη.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Να σε πειράξω κι εσένα σήμερα, που 'χω τις σκανταλιάρικές μου: Δεν παίζει βέβαια, αλλά όταν θα βγει Firebox, μπορεί. :p
Χαχα, δεν το είχα δει.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Εγώ μπήκα με Χρώμιο, πάντως, και μου τα δείχνει πεντάστηλα... Προφανώς θεωρεί ότι έχεις μεγαλύτερη οθόνη.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Πρέπει να πρόκειται για bug, γιατί ξαφνικά διορθώθηκε χωρίς να κάνω κάτι ουσιαστικό, απλώς άνοιξα τα settings και βεβαιώθηκα για πολλοστή φορά ότι δεν έχει τίποτα σχετικό με στήλες και μεγέθη. Πρόσεξα όμως ότι ήταν ενεργοποιημένη η αποστολή στοχευμένων προτάσεων με βάση το ιστορικό μου, την απενεργοποίησα και πάτησα save. Μόλις επανήλθα στην αρχική σελίδα, είχε φτιάξει και οι στήλες είχαν ξαναγίνει πέντε. Εδώ και εβδομάδες με είχε τρελάνει. Άνοιγα τα settings τα κοίταζα και τα ξανάκλεινα χωρίς να κάνω τίποτα. Και τώρα, μια άσχετη αλλαγή και ένα save επανέφερε τη σελίδα στα ίσια της.
 
Top